Reklama

Pátek 5. června 2020, svátek má Dobroslav, venku je 19.4 °C

Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk začne nově testovat na SARS-CoV-2 také samoplátce

Zprávy z regionu

23.4.2020

Autor: red

Odběrová místa u Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk začnou od pátku 24. dubna nově testovat na nový typ koronaviru kromě indikovaných pacientů také samoplátce. Středomoravská nemocniční se rozhodla tuto novinku nabídnout jako doplňkovou službu laboratoře v Nemocnici Prostějov.

Oddělení laboratorní medicíny Nemocnice Prostějov

Oddělení laboratorní medicíny v Nemocnici Prostějov zvýšilo před velikonočními svátky kapacitu provedených vyšetření a je tak každý den schopno vyhodnotit přes 200 vzorků. "Rozhodli jsme se proto jako doplňkovou službu nabídnout možnost nechat se vyšetřit také samoplátcům. Tedy lidem, které k vyšetření neindikuje lékař či hygienik, ale kteří mají sami zájem nechat se otestovat. Laboratoře Oddělení laboratorní medicíny Prostějov zároveň garantují, že nedojde k prodloužení vyšetřovacího času u vzorků od indikovaných pacientů. Cena vyšetření je 2 900 korun," uvedla předsedkyně představenstva Středomoravské nemocniční MUDr. Marie Marsová, MBA.

Samoplátci se na rozdíl od indikovaných pacientů nemusejí k odběrům předem objednávat. Stačí přijít v provozní době odběrového místa. Na pokladně v dané nemocnici zaplatí zájemce poplatek a s dokladem pak přijde na odběrové stanoviště. "Výsledek je k dispozici do druhého dne od provedení testu. Negativní výsledek zašleme klientovi SMSkou či emailem dle jeho volby. O pozitivním výsledku jej dle předpisů musí informovat nejdříve příslušná hygienická stanice," doplnila MUDr. Marsová.

Provozní doba odběrových míst
Nemocnice Prostějov, Nemocnice Přerov, Nemocnice Šternberk
pondělí až pátek 8.00 – 14.30 hodin

red

Reklama

PORADNA POŠKOZENÝM

Katalog firem » Finance » Pojišťovny

Můžete nás kdykoliv kontaktovat, přes e-mailový formulář. Momentálně pracujeme on-line. Naší vizí je pomáhat lidem, kteří se dostali do situace, kdy stojí proti složitým právním podm...