Reklama

Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava, venku je 0.9 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Nela Hasoňová získala titul druhé vícemistryně České republiky v kategorii juniorek B

Zprávy z regionu

16.5.2023

Autor: red

Sportovní hala v Jablonci nad Nisou hostila o víkendu moderní gymnastky, které na závodní ploše bojovaly v kategoriích juniorek a nadějí starších B o domácí tituly. Kvalifikační limit splnilo šest přerovských moderních gymnastek. Vzhledem k velkému počtu startujících byly závody rozděleny na kvalifikaci, ve které všechny startující předvedly dvě sestavy s předepsaným náčiním, a ve finále bojovala polovina závodnic s volným náčiním o tituly nejvyšší. Bilance přerovských závodnic je stříbro, tři bronzy, desáté, patnácté, šestnácté, třicáté šesté a čtyřicáté první místo.

V sobotu 61 juniorek v kvalifikaci doprovázela obruč a stuha, která potrápila nejvíce většinu startujících. Premiérové mistrovství v individuálním programu absolvovala dvanáctiletá Michaela KORITAROVÁ, kterou zbytečná nervozita v provedení sestav odsunula na 41. místo za 28.300 bodu, Míša patřila mezi nejmladší účastnice, a vzhledem k píli a skromnosti ji čeká velmi nadějná gymnastická budoucnost.

Adéla MIKEŠKOVÁ zaváhala v obruči, ale zabojovala zlepšeným výkonem ve stuze, ve kterém v ročníku narození 2010 získala bronzové ocenění a rozšířila si tak sbírku mistrovských cenných kovů. Finále jí uteklo o pět míst, celkově získala 29.550 bodu a 36. místo.

 

Zkušená patnáctiletá Monika TOMEČKOVÁ ukázala svoje největší přednosti v obruči, technická obtížnost byla vyrovnaná i v ostatních náčiních stuze a kuželích, z Jablonce si z finálové části odváží 16. příčku za 49.350 bodu.

Svou výbornou závodní formu dokázala zhodnotit nejpracovitější členka závodní skupiny Nela HASOŇOVÁ. Lipnická rodačka technickou náročnost sestav spojila s výbornou choreografickou hodnotou a za velmi vyrovnaného provedení skladeb vybojovala celkově třetí místo ve víceboji za 53.200, stříbro za stuhu a míč ročníku narození 2010. Po osmiletém tréninkovém úsilí tak zaslouženě získala ocenění i z vrcholné domácí události, které ji ve výčtu všech úspěchů chybělo.

V neděli na závodní plochu nastoupilo 49 nadějí starších, které v prvním kole předvedly své sestavy s míčem a kuželi. Do finálové části se s přehledem probojovaly i dvě naše zástupkyně. Marie KUČOVÁ zvládla velmi dobře napjatou závodní atmosféru, a kromě jedné velké ztráty v míči předvedla výkon na hranici svých možností, který rozhodčí ocenily hodnocením 45.400 a celkově patnáctou příčkou. Více odvahy předvést své maximum scházelo Zuzaně LESÁKOVÉ, která vstoupila do soutěže výbornými kužely, ale opatrný míč a následná obruč ve finále znamenal pokles ze šestého místa z kvalifikace na celkově desátou příčku ve výsledkové listině s hodnocením 47.800.

Pro přerovskou moderní gymnastiku byl uplynulý víkend velmi úspěšný. Nejen výsledkově, ale především svou choreografickou nápaditostí a kultivovaným projevem zaujaly na závodní ploše všechny naše gymnastky. Zhodnotily tak tréninkové úsilí za podpory celého trenérského týmu a udělaly všem příznivcům našeho krásného sportu velkou radost.

red

Reklama

ŠELA SPORT

Katalog firem » Obchod » Cykloprodejny

ŠELA SPORT – to je od roku 1995 specializovaná maloobchodní prodejna s kompletní nabídkou pro cyklisty. Od roku 2009 sídlíme ve vlastním rekonstruovaném objektu v Přerově na ulici Interbrigad...