Reklama

Neděle 22. července 2018, svátek má Magdaléna, venku je 20.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Na Štědrý den vystoupí místo Nováka kapela Re-Vox

Zprávy z regionu

11.11.2017

Autor: hcz

Že by Přerov chystal novou tradici? Na Štědrý den se před polednem scházejí obyvatelé Přerova tradičně na náměstí TGM, aby si spolu s Pavlem Novákem připomněli svátky klidu, pohody a míru. Tradici štědrodopoledních koncertů odstartoval před lety Pavlův otec, přerovský zpěvák Pavel Novák, a po jeho odchodu do muzikantského nebe v ní pokračoval jeho syn. Letos tomu bude ale jinak.

Foto: Hana Žáčková

Písničky přerovské legendy si obyvatelé města nezazpívají spolu s jeho synem Pavlem Novákem mladším, ale se skupinou Re-Vox. Je to další novinka, kterou pro Přerovany přichystal letošní organizátor Vánočních trhů. "Pořadatelé Vánočních trhů Přerov velmi citlivě vnímají, že tradičním interpretem vánočního koncertu býval Pavel Novák starší. Na tuto tradici také chtějí navázat. Cílem bylo letos přinést lidem to nejlepší, co přerovská hudební tradice zrodila. Z toho tedy vyplynula i finální volba hudebního souboru. Kapelu Re-Vox zvolil pořadatel Vánočních trhů z více důvodů - jednak jde o zkušený soubor, místním dobře známý, který má v repertoáru skladby Pavla Nováka staršího a Jaroslava Wykrenta. Na programu koncertu bude také Valašská koleda, zpívaná s dětským sborem, jejíž text napsal slavný přerovský rodák, básník Josef Kainar. Samotnou kapelu navíc tvoří hudebníci, kteří v minulosti Pavla Nováka staršího doprovázeli. Základním záměrem tedy bylo nabídnout Přerovanům při vánočním koncertu to nejlepší z kulturních tradic města," sdělil za organizátory Michal Folta.

hcz

Reklama

Divadelní V. klub Přerov

Katalog firem » Kultura » Divadla

Divadelní komedie
MANŽELSTVÍ V KOSTCE.
5.9. od 19.00

MANŽELSTVÍ V KOSTCE

scénář a režie: Luboš Balák
hrají: Zuzana Kronerová, Oldřich Navrátil

Píše se rok 1987. Léto. Jez na Berounce. Mladý Emil alias Válec se právě pokusil nebezpečný jez sjet. Udělal se. A vůbec to nevypadalo dobře. Naštěstí ho mladá Marcela alias Borůvka zachránila. Vytáhla ho za pádlo. A když tak seděli po prožitém nebezpečí v letní podvečer na břehu Berounky, a hlasitě oddychovali, zamilovali se. To byl začátek jejich dlouhé cesty. Začátek manželství, které pak trvalo sto let.

Manželství v kostce je nová komedie Luboše Baláka o věčném souboji mužů a žen, který netrvá jen sto let a který se netýká jen dvou jedinců. Týká se všech a prožíváme ho znovu a znovu. Emil a Marcela ho dávají jen poněkud extrémněji. Kolikrát se vlastně toho druhého pokusili zavraždit? A jak je možné, že ten druhý partner ještě vůbec žije? A jak to, že jsou pořád spolu a nepukla jim hlava?