Reklama

Středa 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec, venku je 18.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Mít nádoby na papír a plast přímo u rodinného domu? V Přerově se to plánuje

Zprávy z regionu

7.11.2021

Autor: red

Přerované žijící v rodinných domech budou mít možnost se vyjádřit, jestli chtějí mít u své nemovitosti dvě nové odpadové nádoby – na papír a na plast, každou o objemu 240 litrů. Pokud na nabídku uslyší a městu se tento záměr povede zrealizovat, nebudou už muset přenášet odpad v taškách do vzdálených míst, neboť budou mít popelnice na své adrese. Systém by měl být stejný jako v případě hnědých nádob na bioodpad, které jsou od roku 2015 u každého rodinného domu.

Foto: Magistrát města Přerova

Technické služby města Přerova chtějí tímto krokem lidem ulehčit třídění, záležet ale bude na názoru případných uživatelů. Proto rada města pověřila odbor majetku, aby ve spolupráci s technickými službami udělal průzkum zájmu občanů, i s odhadem finanční náročnosti. Zatím se počítá s tím, že dotazníkové šetření začne v místních částech Přerova, které by mohly být průkopníky záměru. "Navrhujeme, aby se projekt zahájil v ucelených blocích, tedy ideálně v některých místních částech. Tam by bylo možno systém vyzkoušet a vyhodnotit. V případě, že se ujme, tak v něm pokračovat. Prozatím předpokládáme, že by svozové vozy pro tento odpad jezdily jednou měsíčně," nastínil svou představu jednatel Technických služeb města Přerova Bohumír Střelec.

V současné době mají občané města a místních částí možnost odevzdávat tříděné odpady do nádob o objemu 1 100 litrů, nebo je zanést do dvou sběrných dvorů. Ovšem s ohledem na nový zákon o odpadech, který přesně specifikuje procento požadovaného třídění, musí město postupně snižovat množství směsného komunálního odpadu. "A z toho plyne i nutné větší procento třídění. Přechod k systému svozu přímo od domu nebude jednoduchý, ale měl by být účelný a pro občany také pohodlný," vyjádřil se vedoucí odboru majetku přerovského magistrátu Miloslav Dohnal. Jednoduše řečeno, pokud se lidem z rodinných zástaveb nechtělo doteď třídit kvůli tomu, že mají popelnice daleko, může být pro ně motivující začít s tříděním, když budou mít nádoby u dveří nebo pod oknem.

Zástupci města předpokládají, že průzkum by mohl být zahájen na začátku příštího roku a samotný projekt pak na přelomu let 2022/2023, kdy by zájemci mohli bezplatně obdržet žlutou nádobu na plast a modrou na papír.

red

Reklama

Viktoria

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

RESTAURACE VIKTORIA, SPORTBAR VIKTORIA, BISTRO U VIKTORKY Restaurace Viktoria - kapacita 70 míst, letní zahrádka 70 míst, dětské hřiště, letní grilování Sportbar Viktoria - kapacita 50 m...