Reklama

Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel, venku je 14 °C

Městským domem zněl tvrdý rock: kapela Spektrum se loučila se svými fanoušky

Zprávy z regionu

12.2.2023

Autor: hcz

Poslední vystoupení přerovské legendární kapely Spektrum se konalo v sobotu 11. února 2023 v Městském domě v Přerově. S názvem Spektrum naposledy! se rozloučili muzikanti se svými fanoušky po padesátiletém působení na hudební scéně. Hostem večera byla také kapela Pantograf a pamětníci si sobotní vystoupení obou kapel opravdu užívali.

Spektrum vzniklo v Přerově v září roku 1972 ve složení zpěvák a varhaník Ladislav „Hugo“ Konečný, baskytarista a zpěvák Jiří „Béďa“ Šimoník, kytarista a zpěvák Ilja Kočí, bubeník Vladimír Burda a manažer, kytarista a zpěvák Josef „Pepíno“ Talla. Název kapely byl odvozen od žánrového spektra, a i když byla kapela převážně rocková a kromě vlastních písní hrála hlavně songy od Rolling Stones, Jimiho Hendrixe nebo Cream, lidé ji milovali hlavně pro její tvrdý rock. V 70. letech působila ale v Přerově celá řada hudebních skupin, ať již to byla Synkopa, VOX, Pavel Novák, nebo zmíněné Spektrum. A tehdy se Přerovu začalo přezdívat „Malý český Liverpool.“

Během let kapelou prošlo mnoho výborných muzikantů. Zpěváci Jiří Doležal, Jaroslav Hřičišče, Luboš Šeránek, Robert Říháček, baskytaristé Zdeněk Zukal, Dušan Bogdan, Petr Šoc, Jiří Honek, Karel Svoboda, baskytarista a zpěvák Mojmír Holíček, Pavel Skácelík, na kytaru hráli Antonín Fázik, Jaroslav Macíček, Radek Perdula, Rosťa Bernát, Pavel Dočkal, Libor Berki, za bicími pak František Bogdan, Pavel Konvička, Miroslav Cholasta a za klávesovými nástroji Evžen Pindur a Jan Valtera.

Spektrum se začátkem devadesátých let na nějakou dobu odmlčelo, aby znovu vstalo v roce 2007 z popela jako bájný Fénix a v nové sestavě opět hrálo pro potěšení fanouškům a pro radost pamětníkům. Tvořili ji zpěvák Luboš Šeránek, baskytarista a zpěvák Mojmír Holíček, klávesista a zpěvák Jan Valter, bubeník Pavel Konvička a kytaristé Zbyněk Duda a Marek Procházka, kterého později nahradil původní hráč Pavel Dočkal. V této sestavě hrála kapela párkrát do roka až dodnes. Dnes tedy "naposled"?..........

Na pódiu se v Městském domě po boku současných hráčů objevili i kytaristé Radek Perdula, Rosťa Bernát a zpěvák Jarda Hřičišče a "klukům" to hrálo jako zamlada. Snad proto si muzikanti z Pantografu, kteří po první polovině vystoupení Spektráky na podiu vystřídali, myslí, že se "Spektráci" někdy někde zase vynoří. Kdo ví? Fanoušci rocku a pamětníci byli nadšení. "Na Spektráky jsem chodila jako mladá holka a na jednom z jejich nedělních čajů jsem se seznámila se svým manželem a jsme spolu dodnes," svěřila se paní Jarmila.

hcz

Reklama

Malířství - natěračství Duha Přerov - Tomáš Iž

Katalog firem » Řemeslníci » Malíři, natěrači

AKCE PLATNÁ DO 31.3.2023

MALÍŘSKÉ PRÁCE
PLATÍ PRO SENIORY A BYTOVÉ JEDNOTKY
PŘI OBJEDNÁVCE NAD 8,000 KČ SLEVA -15%

PROTIPLÍSŇOVÉ MALBY
PŘI OBJEDNÁVCE NAD 3,500 KČ SLEVA -10%

NÁTĚRY VAN BEZ BOURÁNÍ
PŮVODNÍ CENA 5,600 KČ
AKČNÍ CENA 5,000 KČ

Přerov, Olomouc, Kojetín, Kroměříž, Hulín, Holešov,Lipník nad Bečvou, Bystřice pod Hostýnem, Hranice na Moravě.

WWW:
malirstvinateracstvi-duha.webnode.cz

EMAIL:
malirstvi-duha@seznam.cz

TEL:
+420 734 645 509

VÍCE INFORMACÍ ZDE