Reklama

Pátek 5. června 2020, svátek má Dobroslav, venku je 19.2 °C

Mateřinky i jesle se otevřou za týden, na první žáky čekají také základní školy

Zprávy z regionu

4.5.2020 aktualizováno 11.5.2020 09:14

Autor: red

Přerovská radnice se v těchto dnech připravuje na nástup dětí do školek a žáků do základních škol. Školy jsou zavřené od 11. března, mateřinky ukončovaly činnost postupně. Poslední otevřená zůstala ta ve Dvořákově ulici, která se rozloučila s dětmi 23. března. Ve stejný den zavřely i jesle.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos

Zástupci města nechali provést dotazníkové šetření mezi rodiči dětí ze zavřených přerovských školek. Otázka zněla, zdali mají zájem, aby zařízení byla otevřena už 11. května. "Rodiče se aktivně zapojili, ale jednotnější shoda nebyla. Nakonec jsme se po dohodě s ředitelkami rozhodli, že všechny mateřinky otevřeme v pondělí 18. května, protože den předtím skončí nouzový stav," informoval dnes na krizovém štábu primátorův náměstek pro školství Petr Kouba. Radnice aktuálně zjišťuje počet zaměstnanců, kteří budou schopni do školek nastoupit. O případnou výpomoc by byli požádáni studenti přerovské střední pedagogické školy. Kvůli personálnímu zabezpečení zatím není jisté, jestli budou k danému datu otevřena všechna oddělení mateřinek. O konkrétních záležitostech budou ale rodiče včas informováni. "Samozřejmostí je, že dětem i učitelům připravíme odpovídající hygienické podmínky. Děti budou mít zajištěnou i stravu, vařit pro ně bude Zařízení školního stravování," doplnila Romana Pospíšilová z přerovského magistrátu. Podle zástupců města nebylo jednoduché najít ideální termín, protože někteří rodiče preferovali zůstat doma s dětmi na takzvaném ošetřovném. Na druhé straně se ozývali rodiče, kteří potřebují chodit do práce a prosí radní, aby se zasadili o rychlé otevření předškolních zařízení, protože musí složitě zajišťovat hlídání svých dětí. Petr Kouba na krizovém štábu informoval i o tom, že počínaje 18. květnem se po delší odmlce otevřou dveře také pro děti z jeslí.

Na první žáky čekají rovněž všechny základní školy. Deváťáci přijdou po dvou měsících do tříd v pondělí 11. května, děti z prvního stupně nastoupí 25. května. "Sejdeme se v úterý 5. května s řediteli škol, abychom si vyjasnili některé věci – probereme doporučení vlády, hygienické podmínky a podobně," doplnil Kouba. Jak dále upřesnil, rodiče budou rovněž včas informováni o všech záležitostech k nástupu do školy i o nastavených pravidlech v jednotlivých školních jídelnách. O otevření škol bude příští týden taktéž informovat i krizový štáb města.

red

Reklama

Vinotéka U HANAČKY

Katalog firem » Restaurace, stravování » Vinotéky

Prodej sudového a lahvového vína. Posezení v příjemném prostředí. Dodávky vína na společenské akce. Prodej přes ulici.