Reklama

Neděle 13. června 2021, svátek má Antonín, venku je 15.4 °C

Kraj trvá na úpravě dopravního značení na příjezdech do Přerova. Chce z města dostat tranzitní dopravu

Zprávy z regionu

16.5.2021

Autor: red

Dvě velké dopravní stavby na silnici I/55, jedna objížďka a desítkami kamionů ucpané město – taková je v současné době každodenní realita v Přerově. Náklaďáky, které míří od Ostravy na Vyškov a Kroměříž nebo v opačném směru, totiž nerespektují dopravní značení objízdné trasy a zkracují si cestu právě přes Přerov.

"Průjezd Přerovem v současnosti připomíná noční můru. Město je doslova zablokované kamiony. Proto jsem svolal jednání se zástupci magistrátu i policie, abychom společně vymysleli řešení, které by Přerovu ulevilo. Dohodli jsme se na tom, že bude doplněno dopravní značení na příjezdových komunikacích tak, aby se tranzit musel městu bezpodmínečně vyhnout," sdělil po jednání náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Zácha.

Kamiony, které nerespektují stávající objížďku, navíc ničí silnice v obcích v sousedství Přerova. Tamní starostové proto požádali o pomoc kraj a obrátili se také na dopravní inspektorát.

"O problémech víme a pravidelně se na kontroly kamionů zaměřujeme. Děláme maximum, abychom je udrželi na objízdné trase," uvedl ředitel Policie ČR v Přerově Martin Lebduška.

Účastníci schůzky na krajském úřadu se zabývali také trasou pro pěší přes silnici I/47 u Lidlu v Přerově. Tady byly kvůli stavbě kruhového objezdu zrušeny přechody pro chodce. Investor požádal o stanovení dopravního značení, kterým došlo k vymezení místa pro přecházení.

"Situace, která před několika dny v této lokalitě nastala, byla způsobená stavebníkem. Ten nezrealizoval všechna opatření, která byla stanovena ve vydaném rozhodnutí krajského úřadu. Kvůli tomu občané města nevěděli, kudy přejít frekventovanou cestu. Stavebník byl opakovaně vyzván k nápravě," doplnil náměstek Zácha.

red

Reklama

Střední škola gastronomie a služeb Přerov Šířava 7

Katalog firem » Vzdělávání » Střední školy

Nabídka oborů: Studijní obory (čtyřleté, zakončené maturitou): • 65-42-M/01 HOTELNICTVÍ • 69-41-L/01 KOSMETICKÉ SLUŽBY • 69-41-L/01 VIZÁŽISTA Učební obory (tříleté, u...