Reklama

Středa 22. září 2021, svátek má Darina, venku je 11.4 °C

Kraj trvá na úpravě dopravního značení na příjezdech do Přerova. Chce z města dostat tranzitní dopravu

Zprávy z regionu

16.5.2021

Autor: red

Dvě velké dopravní stavby na silnici I/55, jedna objížďka a desítkami kamionů ucpané město – taková je v současné době každodenní realita v Přerově. Náklaďáky, které míří od Ostravy na Vyškov a Kroměříž nebo v opačném směru, totiž nerespektují dopravní značení objízdné trasy a zkracují si cestu právě přes Přerov.

"Průjezd Přerovem v současnosti připomíná noční můru. Město je doslova zablokované kamiony. Proto jsem svolal jednání se zástupci magistrátu i policie, abychom společně vymysleli řešení, které by Přerovu ulevilo. Dohodli jsme se na tom, že bude doplněno dopravní značení na příjezdových komunikacích tak, aby se tranzit musel městu bezpodmínečně vyhnout," sdělil po jednání náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Zácha.

Kamiony, které nerespektují stávající objížďku, navíc ničí silnice v obcích v sousedství Přerova. Tamní starostové proto požádali o pomoc kraj a obrátili se také na dopravní inspektorát.

"O problémech víme a pravidelně se na kontroly kamionů zaměřujeme. Děláme maximum, abychom je udrželi na objízdné trase," uvedl ředitel Policie ČR v Přerově Martin Lebduška.

Účastníci schůzky na krajském úřadu se zabývali také trasou pro pěší přes silnici I/47 u Lidlu v Přerově. Tady byly kvůli stavbě kruhového objezdu zrušeny přechody pro chodce. Investor požádal o stanovení dopravního značení, kterým došlo k vymezení místa pro přecházení.

"Situace, která před několika dny v této lokalitě nastala, byla způsobená stavebníkem. Ten nezrealizoval všechna opatření, která byla stanovena ve vydaném rozhodnutí krajského úřadu. Kvůli tomu občané města nevěděli, kudy přejít frekventovanou cestu. Stavebník byl opakovaně vyzván k nápravě," doplnil náměstek Zácha.

red

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

SUPER LAST MINUTE

ZŘECKO – KRÉTA
Odlet Ostrava 23.09.2021

PORTO PLAZZA ***
7 nocí snídane, díte od 8 840 Kc
8 840 Kc
ERATO ***
7 nocí polopenze, díte od 6 990 Kc
9 530 Kc
CASTELLO VILLAGE RESORT ****
7 nocí polopenze, díte od 6 990 Kc
10 690 Kc
JO-AN PALACE ****
7 nocí polopenze, díte od 6 990 Kc
10 850 Kc
ERI BEACH &VILLAGE ***+
7 nocí all inclusive, díte od 6 990 Kc
10 990 Kc
MEDITERRANEO ****
7 nocí all inclusive, díte od 6 990 Kc
11 360 Kc
TRITON HOTEL ***
7 nocí all inclusive, díte od 10 570 Kc
11 440 Kc

Více nabídek Vám rádi sdělíme v naší kaceláři, telefonicky nebo emailem! Zavolejte nebo se u nás zastavte v Olympii v Olomouci