Reklama

Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan, venku je 26.2 °C

Kateřina VAŘÁKOVÁ obhájila titul mistryně České republiky

Zprávy z regionu

1.6.2022

Autor: red

Oddíl SK MG Ajur Hradec Králové hostil o víkendu moderní gymnastky kategorii nadějí mladších a seniorek linie B. Přerovský oddíl moderní gymnastiky TJ Spartak reprezentovaly na startu tři gymnastky, Švorčíková, Dočekalová a Vařáková, které si v konkurenci domácí špičky dovezly titul mistryně České republiky, zlato, bronz, deváté a třinácté místo.

Naděje mladší nastoupily na start v sobotu, rozděleny po ročnících. V kvalifikaci předvedlo 34 gymnastek svou skladbu s obručí a se švihadlem, finálová šestnáctka ukázala rozhodčím a divákům sestavu bez náčiní. Desetiletá Magdaléna ŠVORČÍKOVÁ se blýskla třetí nejlepší obručí /16,400/, sedmnácté švihadlo mělo více rezerv/13,350/ a ve finále ukázala jedenáctou nejlepší bez náčiní/17,850/, celkově si odvezla výborné deváté místo.

Velmi zajímavé a napínavé souboje byly k vidění v podání 31 elegantních dívek a žen v kategorii
seniorek B. Dvě želízka v ohni měl i náš oddíl. V kvalifikačním souboji se předepsaným náčiním stuhou a míčem se prezentovala šestnáctiletá Stela DOČEKALOVÁ, ukázala devátý nejlepší míč /18,900/ a dvanáctou stuhu /17,650/ a s přehledem se kvalifikovala z první desítky do finálové části. Dobře rozjetý závod se nepodařilo dotáhnout do konce díky pádům kuželů /17,350/ a gymnastku katapultovaly na celkové třinácté místo. Přesto zanechala svým výkonem velmi dobrý dojem.

Jako první Kateřina VAŘÁKOVÁ ztvárnila na vybraný hudební doprovod Ravelova Bolera svůj míč
/22,700/ a suverénně nejvyšší známkou se odpoutala od soupeřek a náskok si udržela do konce
závodu. S odhodláním a na hraně všech rizik šla na plochu i ve dvou dalších sestavách, ukázala šestou stuhu/19,050/ a pátou obruč/20,650/. Titul je vždy těžší obhájit, než získat. Katce se to podařilo i přes zdravotní handicap, dala všem svým sestavám nejenom pravý náboj v souladu s technikou těla, náčiní, vůdčí myšlenkou, ale i provedením. Zúročila tréninkovou práci a pro přerovské barvy zaslouženě vybojovala titul mistryně republiky ve víceboji a v sestavě s míčem. Velká gratulace!

red

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

SENEGAL

28.06.2022

ROYAL HORIZONS BAOBAB ****

7 nocí all inclusive, dítě od 17 990 Kč

20 990 Kč

RIU BAOBAB *****

7 nocí all inclusive, dítě od 17 990 Kč

24 990 Kč

Více nabídek Vám rádi sdělíme telefonicky, emailem nebo u nás v kanceláři.