Reklama

Úterý 3. října 2023, svátek má Bohumil, venku je 20.1 °C

Kanoistika Přerov se stala jedním z nejúspěšnějších klubů na mistrovství republiky

Zprávy z regionu

10.8.2023

Autor: Albert Šimek

Mezi 3. a 6. srpnem se v Račicích konalo Mistrovství republiky v rychlostní kanoistice na krátkých tratích. Přerovští závodníci získali celkově 28 medailí. Nejvíce bylo zlatých a to 11, stříbrných o jednu méně a bronzových bylo sedm. Dorostenci a mladší junioři také bojovali o nominace na olympijské naděje. V polské Poznani budou v konkurenci až 30 zemí Českou republiku reprezentovat Vítek Příkopa, Laura Csomová, Terka Jiskrová, Ema Wertheimerová, Ondra Neradil a Míša Bílková.

V juniorských kategoriích získal kajakář Albert Šimek na deblu s Ondřejem Hirschem z Kojetína bronzovou medaili na 500. Kanoisti Ondra Neradil a Jan Novák na deblu získali tyto medaile dvě.K pěti stům metrům přidali ještě kilometr.

V dorostencích získal kanoista Vítek Příkopa, který na začátku července reprezentoval ČR na juniorském mistrovství světa v italském Auronzu, celkem pět medailí, a to tři zlaté a dvě stříbrné. První zlato vyjel na singlové 500 a další dvě přidal na deblu s Martinem Nováčkem z Týna nad Vltavou. Stříbra získal na 200 a 1000 metrových tratích. Na deblu 500 si vyjely stříbrné medaile i kajakářky Laura Csomová s Míšou Bílkovou. Laura také přidala další dvě stříbra samostatně na 500 a 1000 metrech.

V kategorii kanoistek vyhrála všechny tři zmíněné tratě Ema Wertheimerová a v těsném závěsu za ní dojížděla Terka Jiskrová. Děvčata také společně zvítězila na pětistovce a v kategorii čtyřkánojí si dojely pro třetí místo se Sofyií Palashavets z Brna a Stellou Štěpánkovou z Hradce Králové.

V žákovských kategoriích si první republikovou medaili vyjel Pepa Vičar na čtyřkajaku s Adamem Niklem (Liberec), Martinem Němečkem (Černožice) a Jáchymem Hladíkem (Hradec Králové). Kánoisté David Neradil si společně s Michalem Kramešem dojeli pro třetí místo na deblu a na kilometru David přidal ještě stříbrnou medaili.

V nejmladších benjamínkovských kategoriích na kajaku vyhrála Klaudie Šimková na 500 i 1000 metrech a Alice Pivodová na pětistovce skončila třetí. Společně získaly zlaté medaile na deblu. Zlatou medaili si domů přivezl i Peťa Kuča, který ji získal na deblu společně s Adamem Davidem z Litovle. Na deblu získala stříbrnou medaili i Julie Němčáková v posádce s Annou Řihoškovou z Kojetína.

Nyní, po krátkém odpočinku, se už šestice nejlepších reprezentantů z Přerova začíná připravovat a ladit formu na Olympijské Naděje v polské Poznani, na které vycestují začátkem září.

Albert Šimek

Reklama

OS MORAVAINVEST

Katalog firem » Finance » Pojišťovací makléři

Pojištění motorových vozidel Pojištění osob Pojištění majetku Pojištění průmyslových a podnikatelských rizik