Reklama

Středa 28. října 2020, dnes je Den vzniku samostatného československého státu (1918), venku je 13 °C

Jiný rozměr poznání s Charitou Přerov

Zprávy z regionu

22.9.2020

Autor: red

Nezisková křesťanská organizace Charita Přerov se chystá realizovat Den s Charitou. Jedná se o jeden zážitkový den, v rámci kterého mají návštěvníci možnost nahlédnout pod pokličku odborné práce Charity.

Uvědomění, odborný přístup a vstřícné jednání jsou každodenní cestou všech pracovnic a pracovníků Charity Přerov jakožto církevní neziskové organizace. Ta má již přes 27 let ve vínku odbornou pomoc, kterou poskytuje s láskou a otevřeným srdcem všem, kteří ji potřebují. "Jde nám o to, aby pro lidi byla jejich životní cesta snazší. A proto jim v obtížných životních situacích poskytujeme nejen odbornou péči, ale také poradenství," uvedla Mgr. Alena Pizúrová, ředitelka Charity Přerov.

V současné době Charita Přerov zaštiťuje sedm odborných služeb, které v rámci Dne s Charitou 25. září v Galerii Přerov budou interaktivní formou představeny. "V rámci připraveného programu se představí každá z našich služeb. Například za Domácí zdravotní a hospicovou péči se zdravotní sestry zaměří na informace o krevním tlaku a na jeho měření. Občanská poradna a poradna pro dlužníky nabídne zábavný a odborný kvíz. Charitní pečovatelská služba ukáže komplexní přístup k duševnímu i fyzickému zdraví. Romské komunitní centrum Žížalka nabídne trochu kreativní a barevné tvorby. Setkávání seniorů SPOLU předvede pohybové aktivity. Chybět nebude ani Nízkoprahové denní centrum Lorenc a Romské komunitní centrum Lačo jilo – Dobré srdce s kulturní vložkou," dodává ředitelka Charity Přerov.

V rámci Dne s Charitou budou přítomny školené pracovnice připravené poradit a odpovědět na všechny dotazy. Zájemci o jakoukoli ze služeb se budou moci seznámit s podrobnými informacemi o poskytované péči. "Den s Charitou Přerov připravujeme jako interaktivní a zábavný den, ze kterého si kromě dobrého zážitku návštěvníci odnesou také hodnotné informace a kontakty na naše pracovníky. Těšíme se na společné setkání 25. září od 9 do 17 hodin v Galerii Přerov," doplňuje za organizační tým Vendula Novotná.

red

Reklama

Technické služby města Přerova

Katalog firem » Služby

Našimi hlavními úkoly je postarat se o čistotu města, údržbu zeleně, svozu odpadu, osvětlení města a odstraňování následků zimy. Dále provozujeme pohřební službu, která má samosta...