Reklama

Čtvrtek 9. dubna 2020, svátek má Dušan, venku je 15.3 °C

Jazz u piva: doprovodný program skončil pořádným bluesovým nářezem

Kultura

23.10.2012

Autor: hcz

Šestý ročník doprovodných scén Jazzu u piva odstartoval ve Lhotce v hospodě U Olinka. A na stejném místě jako začal, tak také o víkendu skončil. Hospoda praskala ve švech. Nebylo k hnutí a někteří milovníci jazzu postávali venku pod okny. Koncert v podání přerovské skupiny Eric Clapton cover band, alias Blues BazAar byl plný skvělých hudebnch výkonů a nechybělo ani překvapení v podání hosta Steva McConahaye.

Foto: Hana Žáčková

Publikum bylo nadšené, tleskalo, pískalo, vlnilo se a podupávalo do rytmu. Ještě v průběhu vystoupení se do Lhotky sjížděli další a další návštěvníci. "Muzikanti jsou výborní, podávají špičkové výkony, je jen škoda, že se hospoda nedá nafouknout," ozval se hlas z davu. Kapela Blues BazAar hrála letos poprvé na doprovodné scéně jazzového festivalu - Jazz u piva, a tak pozvala mezi sebe i speciálního hosta Steva McConahaye (USA). Na jednom místě si v rámci společného vystoupení podaly dvě kultury ruce a spontánně vytvořily náladu vzájemného lidského porozumění. Hospodou zněly nejen známé pecky Erica Claptona, ale i hity jiných světových autorů. "Je škoda, že se v letošním roce nenašly finanční prostředky na doprovodné scény, neboť ty jsou u přerovských posluchačů velmi oblíbené," posteskla si manažerka kapely Silvie Skácelová.

Foto: Hana Žáčková

Kapela Blues BazAar hrála ve složení: Petr Skácel - kytara, zpěv; Lukáš Brablík - bicí nástroje; Michal Répal - basa; Zbyněk Duda - kytara; Tomáš Hambálek - klávesové nástroje, vokál a Jana Marková - vokál. Za zvukovou aparaturu se postavil Martin Petřík, kterému muzikanti tímto také děkují za výborný zvuk.

Foto: Hana Žáčková
Foto: Hana Žáčková

hcz

Reklama

Večerní veterinární ordinace

Katalog firem » Služby » Veterinární ordinace a péče o zvířata

Interní medicína psů, koček a drobných savců, vakcinace, odčervení, čipování, cestovní pasy, poradenství, prodej krmiv včetně veterinárních diet. Pohotovost, chirurgické zákroky a oše...