Reklama

Pátek 15. ledna 2021, svátek má Alice, venku je -3.9 °C

Jazz u piva: doprovodný program skončil pořádným bluesovým nářezem

Kultura

23.10.2012

Autor: hcz

Šestý ročník doprovodných scén Jazzu u piva odstartoval ve Lhotce v hospodě U Olinka. A na stejném místě jako začal, tak také o víkendu skončil. Hospoda praskala ve švech. Nebylo k hnutí a někteří milovníci jazzu postávali venku pod okny. Koncert v podání přerovské skupiny Eric Clapton cover band, alias Blues BazAar byl plný skvělých hudebnch výkonů a nechybělo ani překvapení v podání hosta Steva McConahaye.

Publikum bylo nadšené, tleskalo, pískalo, vlnilo se a podupávalo do rytmu. Ještě v průběhu vystoupení se do Lhotky sjížděli další a další návštěvníci. "Muzikanti jsou výborní, podávají špičkové výkony, je jen škoda, že se hospoda nedá nafouknout," ozval se hlas z davu. Kapela Blues BazAar hrála letos poprvé na doprovodné scéně jazzového festivalu - Jazz u piva, a tak pozvala mezi sebe i speciálního hosta Steva McConahaye (USA). Na jednom místě si v rámci společného vystoupení podaly dvě kultury ruce a spontánně vytvořily náladu vzájemného lidského porozumění. Hospodou zněly nejen známé pecky Erica Claptona, ale i hity jiných světových autorů. "Je škoda, že se v letošním roce nenašly finanční prostředky na doprovodné scény, neboť ty jsou u přerovských posluchačů velmi oblíbené," posteskla si manažerka kapely Silvie Skácelová.

Kapela Blues BazAar hrála ve složení: Petr Skácel - kytara, zpěv; Lukáš Brablík - bicí nástroje; Michal Répal - basa; Zbyněk Duda - kytara; Tomáš Hambálek - klávesové nástroje, vokál a Jana Marková - vokál. Za zvukovou aparaturu se postavil Martin Petřík, kterému muzikanti tímto také děkují za výborný zvuk.

hcz

Reklama

Střední průmyslová škola, Přerov, Havlíčkova 2

Katalog firem » Vzdělávání » Střední školy

Střední průmyslová škola, Přerov, Havlíčkova 2 VAŠE VSTUPNÍ BRÁNA DO SVĚTA TECHNIKY Střední průmyslová škola, Přerov, Havlíčkova 2 je škola se stotřicetiletou tradicí. Dnes pa...