Reklama

Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše, venku je 26 °C

Hanácké léto na kolejích startuje již tuto sobotu

Zprávy z regionu

28.6.2021

Autor: red

Podobně jako v minulých dvou letech, také letos bude zapsaný spolek Kroměřížská dráha každou sobotu o letních prázdninách vypravovat historické motoráčky na tratě mezi Kroměříží, Kojetínem a Tovačovem, přičemž dva páry spojů zajedou také do Chropyně.

Hanácké léto na kolejích

Foto: Stanislav Plachý

"Akce nazvaná Hanácké léto na kolejích si už našla své stálé příznivce a jsme rádi, že ji i přes všechnu tu nejistotu, danou nastavenými proticovidovými opatřeními, můžeme v letošním roce opět uskutečnit. Nutno ale podotknout, že nebýt podpory akce ze strany Olomouckého kraje, Mikroregionu Střední Haná, měst Kroměříže, Tovačova, Chropyně a Kojetína, obcí Uhřičice a Lobodice a řady soukromých firem z regionu, nejspíš by historické motoráčky zůstaly schovány v halách lokomotivních dep. Rád bych tedy tímto velmi poděkoval všem, kdo nám s financováním provozu historických vlaků pomohli," říká Rostislav Kolmačka, koordinátor provozu historických vlaků. K tomu ještě jedním dechem dodává, že je třeba poděkovat také cestujícím, kteří historické vlaky využívají, protože právě to dává celému jejich provozování smysl. Vždyť k čemu by tu vlaky byly, kdyby jimi nikdo nejezdil?

Prvním dnem provozu vlaků letošního Hanáckého léta na kolejích bude sobota 3. července, kdy se na trať vydá rovnou třívozová souprava dvou historických červených motoráčků "Hurvínek" z 50. let minulého století, mezi které bude zapojen zbrusu nový polootevřený vyhlídkový vůz, který je novinkou letošní sezóny. "Jde o bývalý služební vůz, který členové našeho spolku upravili po vzoru čtveřice podobných vyhlídkových vozů, známých z výletních vlaků v okolí Lipna a Jemnice. Součástí přestavby byla také generální oprava všech kovových částí vozu a kompletní výměnou prošlo dřevěné oplášťování vozu. Pro pohodlí cestujících jsme do vozu dosadili také dřevěné lavice, které odpovídají provedení jako u motoráčku "Hurvínek". V našem novém vagónku nechybí ani prostor pro přepravu kočárků a háky pro zavěšení jízdních kol," říká Martin Šůstal, který celou přestavbu vozu vedl a z významné části i sám prováděl.

O dalších sobotách se pak budou na spojích Hanáckého léta střídat historické motorové vozy z 50. a 60. let minulého století – někdy samotné, jindy s přípojným vozem. Přesný rozpis nasazených vozidel, včetně řady dalších užitečných informací k provozu vlaků, najdete na nových webových stránkách www.hanackeleto.cz. Jízdenky budou k zakoupení přímo u průvodčích ve vlaku, přepravu většího množství kol či kočárků je nutno předem nahlásit pořadateli jízd na telefonním čísle 604 117 867, nebo emailu KMD@centrum.cz. Na tyto kontakty se můžete obracet i s jakýmikoli dotazy k provozu vlaků.

Také letos bude s jízdami historických vlaků každou sobotu otevřeno železniční muzeum Kroměřížské dráhy v prostoru lokomotivního depa hned vedle kroměřížského nádraží, jehož expozice je proti předešlým letům výrazně rozšířena. Rozhodně tedy stojí za návštěvu i v případě, že jste už muzeum v minulosti navštívili. Vstupné zůstává i nadále dobrovolné.

Hanácké léto na kolejích 2021

red

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

SUPER LAST MINUTE

EGYPT

8 dní odlet Praha, Brno, Ostrava 04.08. – 11.08.
HURGHADA

Magic Beach Hotel **** all inclusive 9 990 Kč
Empire Beach Resort *** all inclusive 9 990 Kč
Hawaii Paradise Aqua Park Resort ***** all inclusive 11 490 Kč
Magic Beach Hotel **** all inclusive 11 490 Kč
Balina Paradise Abu Soma ***+ all inclusive 11 810 Kč
Jasmine Palace ***** all inclusive 12 080 Kč
Royal Star Beach Resort **** all inclusive 12 100 Kč
AMC Royal Hotel & Spa ***** all inclusive 12 980 Kč
Imperial Shams **** all inclusive 12 980 Kč
Pickalbatros Albatros Palace ***** all inclusive 12 980 Kč
Pickalbatros Beach Albatros Resort **** all inclusive 13 080 Kč
Prima Life Makadi Resort ***** extra all inclusive 17 690 Kč

Více nabídek Vám rádi sdělíme v naší kaceláři, telefonicky nebo emailem! Zavolejte nebo se u nás zastavte v Olympii v Olomouci - jsme zde každý