Reklama

Pátek 5. června 2020, svátek má Dobroslav, venku je 19.2 °C

Dřevohostickou zámeckou zahradu obsadili trempové

Zprávy z regionu

19.8.2013

Autor: hcz

O víkendu se s folkovými festivaly roztrhl v okolí Přerova pytel. Trampové se sešli nejen v Tovačově, ale i v Dřevohosticích. Příznivci folku tak měli těžké rozhodování.

Foto: Hana Žáčková

Ti, kteří zavítali do areálu zámecké zahrady v Dřevohosticích se měli možnost nejen zaposlouchat do trampských písní, ale mohli navštívit také zoo koutek, hasičské muzeum, expozice v patře zámku, nebo vyhlídkovou zámeckou věž a infocentrum. Pořadatelé - Městys Dřevohostice ve spolupráci s dramaturgyní Blankou Tornádo Prudilovou z Lipníka nad Bečvou připravili již podeváté pro návštěvníky pestrý program.
Na podiu vystoupili kromě pěti soutěžních kapel i hosté - vítěz loňského Bystřického banja, kapela Kelt Grass Band ze Stránského, pozitivní hudební tsunami v podobě přerovského violoncellového kvarteta Arrhythmia a barevné trojhlasy a melodické písně kapely Devítka z Prahy.
Scénář festivalu je už lety prověřený a ustálený. Čestné role nesoutěžního předjezdce se i tentokrát ujala kapela z Lipníka nad Bečvou s názvem 3M+B. První soutěžní kapelou byla folková kapela z Hostišové u Zlína - Hostband. Tato kapela se vrátila na Folkáč po osmi letech s novými písničkami. "Muzikanti hrají už deset let v obdivuhodně nezměněném složení a z jejich projevu je cítit, že se mají rádi a baví je to spolu…" prozradila k prvnímu soutěžícímu dramaturgyně festivalu Blanka Tornádo Prudilová.

Foto: Hana Žáčková

Poté následoval Welcome Drink z Václavova. "Tento multižánrový vokální kvartet zpívá a hraje blues, jazz, old-time, bluegrass, traditional, folk, country. Loni zvítězili na Mohelnickém dostavníku a získali cenu poroty a postoupili do semifinále v Řevnicích," dodala Prudilová. O divácké hlasování bojovalo také olomoucké bluegrassové trio Soft & Easy, písničkáři Kofe @ Vlna z Olomouce a legendární Sekvoj z Prahy. "Sekvoj hraje neskutečných třicet dva let a je to trampská, nyní již čistě pánská jízda," upozornila Prudilová. Po divácké soutěži přišel čas pro vítěze loňského diváckého hlasování Švédskou Trojku, mnoha cenami ověnčený chytrý a vtipný akustický folk z Moravského Krumlova.

hcz

Reklama

RESTAURANT ROUTE 66

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Tento víkend Vás zveme na ŘÍZKOVÉ HODY!. Těšit se můžete na vepřové, kuřecí, telecí, zvěřinové, krůtí atd.
Těšíme se na Vás v pátek od 17 hod, sobota a neděle od 10 hod. Na čepu Zubr Grand, Pilsner Urquell, Birell pomelo/ grep.