Reklama

Neděle 11. dubna 2021, svátek má Izabela, venku je 9.6 °C

Do restaurace Bečva si přišly zasoutěžit celé rodiny

Zprávy z regionu

11.3.2013

Autor: hcz

Rodinné soutěžení odpoledne s bytostmi z Pohádkového lesa přichystala v sobotu v přerovské restauraci Bečva pro rodiny s dětmi Občanská společnost DSI z Beňova. Pohádkové bytosti, jakými byl Shrek, vodník, pirát nebo čarodějnice, pomáhaly malým návštěvníkům nakreslit obrázek nebo vytvořit jednodušší origami.

"V loňském roce jsme v létě uspořádali poprvé Pohádkový les v Beňově. Akce se vydařila a přišla spoustu návštěvníků. My ale chceme, aby se rodiny s dětmi pobavily i v měsících od podzimu do jara, proto jsme uspořádali dnešní zábavné odpoledne. Děti budou plnit několik disciplín. Budou malovat a tvořit třeba i jednodušší origami nebo hrát dřevěné pexeso," prozradil organizátor Radek Polášek. Dodal také, že Občanská společnost DSI z Beňova má v plánu "otrkat" organizátory pro větší a kreativnější akce a zapojit i další rodiče těch odrostlejších - za každou pomocnou ruku ze strany rodičů budou vděčni.
"Přijeli jsme sem z Beňova," svěřili se sourozenci Zubíkovi - pětitiletá Emička a tříletý Marek, kteří u jednoho ze stolů spolu s kamarádkou Zuzankou Görfolovou vytvářeli z papíru zvířátka. "Podobnou akci jsme měli loni v Beňově, a protože se nám moc líbila, přijeli jsme dnes sem," dodala maminka Emičky a Marka Jana Zubíková. V restauraci Bečva nechyběla ani rodina Vostrá z Přerova se svými třemi dětmi - tříletou Loretkou, šestiletým Lukáškem a desetiletou Janičkou. "O akci jsme se dověděli náhodou z letáčku, a tak jsme si řekli, že na ni musíme každopádně zajít. Děti se skvěle baví a je to pro ně nový zážitek." Akci nakonec navštívilo přes 150 lidí a na účastnících všech věkových kategorií bylo vidět neskrývané nadšení.

Na 29. června plánuje Občanská společnost DSI v Beňově uspořádat svou stěžejní akci nazvanou Pohádková říše aneb Rodinná naučná stezka Beňovské poklady ožívá, která má být výzvou zapojit veřejnost do realizace již schváleného a dotačně podpořeného projektu výjimečné naučné stezky, která bude trvalým výstupem činnosti. Tentokrát však nebude součástí jen zábava. "Účast na projektu nám přislíbil samotný arcibiskup Jan Graubner, zúčastní se i zástupci vedení Olomouckého kraje a představitelé Spolku pro podporu venkova, jakými je například úžasná starostka Skotnice Anna Mužná, která se nám stala vzorem. Se skotnickým Sdružením pro sport a kulturu - SSK Skotnice jsme vstoupili v partnerství. Právě činnost ve Skotnici je konkrétním příkladem toho co my máme jako dlouhodobou koncepci činnosti, a je úžasné, že tohoto příkladu můžeme využít v prezentaci našich cílů. Spoluprací můžeme prohloubit možnosti naše i našich partnerů. I my sami máme však již co prezentovat, krom výše zmíněné stezky se podařilo naší mládeži uspět s projektem didaktické stolní deskové hry PUTOVÁNÍ MIKROREGIONEM MOŠTĚNKA, která díky dotační podpoře míří k profesionálnímu vydání, ale o tom až někdy příště," dodal Polášek.

hcz

Reklama

AUTODÍLY KUBÍK

Katalog firem » Auto - moto » Autodíly

Jsme firma zabývající se prodejem autodílů a příslušenství na všechny vozy. Mimo autodíly nabízíme také autobaterie, oleje, provozní kapaliny, aditiva, autokosmetiku, sněhové řetězy a ji...