Reklama

Čtvrtek 21. října 2021, svátek má Brigita, venku je 13.5 °C

Dětská hřiště v Michalově dostanou nové atrakce z modřínového dřeva, na sídlišti bude sestava z kovu

Zprávy z regionu

6.10.2021

Autor: red

Rozsáhlou výměnu herních sestav na dětských hřištích připravuje město Přerov. Za milion a půl dostanou tři hřiště v Michalově a jedno na Velké Dlážce zcela nové prolézačky, houpačky, kolotoče, lanové mosty či lezecké stěny. Dnes začali pracovníci přerovských technických služeb odstraňovat staré prvky a už příští týden by měly od výrobce dorazit nové atrakce, které se budou v průběhu podzimu na hrací prostor postupně montovat.

Foto: Magistrát města Přerova

"V Michalově se mohou děti těšit na multifunkční hřiště s dřevěnými konstrukcemi. Zvolili jsme modřín, který je hezký, pevný a tvrdý, pro tyto účely mnohem lepší než třeba akátové dřevo. Nové sestavy ideálně zapadnou do prostředí městského parku," konstatovala Lenka Zábojníková z Technických služeb města Přerova. Například na hřišti u restaurace vyroste dvouvěžová atrakce s hradbami a podestami, jejíž součástí bude dřevěný prolézací tunel, skluzavka i šikmý lanový most. Kromě toho tu mají mít místo dva prvky zvané "ptačí hnízdo", balanční lano, žebříky, točidlo pro děti od tří do dvanácti let a také dva metry dlouhá kladina na pružinách. Část novinek by už mohla být ukotvena v závěru příštího týdne.

"S výměnou herních prvků počítáme také v části u zahradnictví, kde bude nově stát věžová sestava se skluzavkou a mostem, kolotoč s plastovými sedátky či osmiboká lezecká stěna, jejíž součástí budou balanční lana, dvě horizontální lanové pavoučí sítě či šikmá lezecká stěna," popsala Michaela Kašíková z přerovského magistrátu. A výčet není celý. Počítá se tu rovněž s indiánským lezeckým domečkem, dobrodružným žebříkem, houpací sítí pro děti až do čtrnácti let, lanovou sítí a houpačkami v podobě auta, koníka a psa. A pozadu nezůstane ani hřiště před bufetem U Králíčka, kde si děti budou moci užívat multifunkční sestavu s věžemi, skluzavku a šikmou lezeckou stěnu doplněnou lanovým mostem.

I když většina nových herních prvků se stane součástí městského parku, jedna sestava bude přivezena i na oblíbené dětské hřiště u panelového domu s adresou Velká Dlážka 1. "Tam ale nebude mít místo modřín. Na sídliště jsme raději zvolili kov. Vyměníme současnou atrakci za novou, která bude díky svému provedení odolná i proti vandalům," vzpomněla na závěr Michaela Kašíková.

red

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

SUPER LAST MINUTE

MEXIKO
Odlet Praha 12.11.2021

BAHIA PRINCIPE GRAND COBA *****
9 nocí all inclusive, díte od 32 790 Kc
39 890 Kc
BLUE BAY GRAND ESMERALDA *****
9 nocí all inclusive, díte od 21 990 Kc
41 690 Kc
BAHIA PRINCIPE LUXURY SIAN KA´AN *****
9 nocí all inclusive, díte od 43 690 Kc
43 690 Kc
CATALONIA RIVIERA MAYA &YUCATAN BEACH ****
9 nocí all inclusive, díte od 21 990 Kc
43 990 Kc
BAHIA PRINCIPE LUXURY AKUMAL *****
9 nocí all inclusive, díte od 35 290 Kc
44 990 Kc
CATALONIA PLAYA MAROMA *****
9 nocí all inclusive, díte od 21 990 Kc
47 490 Kc
GRAND RIVIERA PRINCESS *****
9 nocí all inclusive, díte od 29 790 Kc
51 590 Kc

Více nabídek Vám rádi sdělíme u náís v kanceláři, emailem nebo telefonicky.