Reklama

Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka, venku je 0.3 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Cyklostezka letos skončí před zdí, stavba bude pokračovat v příštím roce

Zprávy z regionu

16.11.2021

Autor: red

Stavba cyklostezky v Palackého ulici bude přes zimu přerušena, přesto se počítá s tím, že první etapu nové trasy budou moci kolaři předčasně využívat už teď na podzim. Do konce listopadu by měla být cyklostezka hotová až po zeď před Vysokou školou logistiky. Právě tam se na pár měsíců stavba zastaví.

"Aby si snad cyklisté nemysleli, že před zdí stezka končí, bude na ní vyvěšena informační tabule. U ní budou muset sesednout z kola a použít chodník či nedaleký přechod," řekl Jiří Raba z přerovského magistrátu. Na jaře se pak zeď zbourá a stavba cyklostezky bude pokračovat až ke Gymnáziu Jakuba Škody. "Za zdí, kterou čeká demolice, je aktuálně parkoviště. To bude nutné v rámci stavby sjezdu přemístit, počet míst ale zůstane zachován," doplnil radní po dopravu Tomáš Navrátil.

Součástí stavby je také úprava autobusové zastávky. Ta stávající musela být na dočasnou dobu přemístěna. "Provoz na nové zastávce chceme zahájit koncem roku, případně v lednu. Vše se bude odvíjet nejen od klimatických podmínek, ale také od administrace stavebního úřadu," dodala vedoucí odboru investic magistrátu Ivana Pinkasová.

Stavba cyklostezky v Palackého ulici je dlouho očekávanou investicí města. Dělníci na ní začali pracovat na začátku října a hotova musí být za 334 kalendářních dní. Dá se ale předpokládat, že dodavatel stavbu ukončí dříve. "Důležitá je pro Přerov především proto, že po dokončení se propojí místní část Předmostí s Přerovem až po budovu gymnázia v Komenského ulici," připomněl radní Navrátil. Trasa, postavená z červené zámkové dlažby, je navržena jako jednostranná s obousměrným provozem a vedena je z větší části v přidruženém dopravním prostoru.

Celkové náklady jsou ve výši 13 a půl milionu korun, z toho 11 a půl milionu by měla pokrýt dotace z ITI Olomouckého aglomerace. "V ceně ale není jen stavba cyklostezky, ale i autobusového zálivu, úprava chodníků a vybudování nového sjezdu," upřesnila náměstkyně přerovského primátora Hana Mazochová.

red

Reklama

ŠELA SPORT

Katalog firem » Obchod » Cykloprodejny

ŠELA SPORT – to je od roku 1995 specializovaná maloobchodní prodejna s kompletní nabídkou pro cyklisty. Od roku 2009 sídlíme ve vlastním rekonstruovaném objektu v Přerově na ulici Interbrigad...