Reklama

Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid, venku je 0.1 °C

Události spojené se 17. listopadem přišla vzpomenout jen hrstka účastníků

Zprávy z regionu

18.11.2008

Autor: žah

Komunismus byl poražen, ale ne zcela doražen.Těmito slovy okomentoval včerejší výročí "sametové revoluce" na náměstí T. G. Masaryka přerovský disident Vladimír Hučín. Mítink, který byl avizován na 15 hodin, začal s půlhodinovým zpožděním. Jen pár desítek posluchačů přišlo na náměstí podpořit Vladimíra Hučína který podle svých slov musel přijít, aby sdělil lidem konkrétní informace vztahující se k regionu. Podle něj slibované shromáždění, které město nachystalo na 17 hodin, neřekne nikomu nic konkrétního.

"Hovořit o dnešním dnu je jako hovořit o provaze v domě oběšencově," zahájil svůj projev Hučín. "Největším nepřítelem je devatenáctiletá ztráta paměti. Do senátu byl zvolen tajemník SSM Jiří Lajtoch. Já jsem tyto lidi označil jako politické mrtvoly a ejhle, oni jsou našimi zákonodárci," dodal Hučín, který nechce malovat čerta na zeď, ale jestliže se budou takoví lidé dostávat do těchto pozic, není to podle něj v pořádku. Ve svém projevu nezapomněl také vzpomenout jména Tomáše Hradílka, předsedy Charty 77 a také bývalého člena KSČ nebo třeba doktora Michala Chromce, který založil politickou Masarykovu stranu a podílel se podle Hučína na aktivitách STB. "Léčil je a najednou je to člověk, který stojí za Lajtochem. Vrána k vráně sedá," poznamenal disident, který dodal. "Máme, co jsme chtěli. Vždyť 70 procent lidí nebylo u voleb. Není to k zamyšlení?"

Oslavy 17. listopadu pokračovaly položením kytice u památníku T. G. Masaryka. Proč si tento den v historii připomínáme, shrnula ve svém projevu náměstkyně primátora Šárka Krákorová–Pajůrková. K mikrofonu se dostal i Vladimír Hučín, který několika větami shrnul obsah svého předešlého mítinku. Obyvatelé kteří přišli na náměstí, nezapomněli ani na zapálené svíčky, symbol sametové revoluce. Po čtvrt hodině ukončila vzpomínku na tento den státní hymna.

žah

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

PRODEJ ZÁJEZDŮ NA ROK 2023 JE JIŽ ZAHÁJEN!

Máme nejlepší first minute výhody! Jaké to jsou?


First minute benefity:

nejnižší záloha jen 990 Kč na osobu,
nejvyšší slevy pro dospělé nebo 1 dítě zcela zdarma
bezplatné storno v období 45-30 dní před odletem
změna zdarma do 10 dnů před odletem k objednanému cestovnímu pojištění
seating zdarma na vybraných charterových letech se Smartwings pro stále zákazníky s klientskými karty

Navštivte naši kancelář v CA PALMA V OLYMPII V OLOMOUCI.

S nabídkou zájezdů Vám rádi poradíme, nabídku na míru přesně podle Vašich kritérií sestavíme!


Přijďte si k nám pro dovolenou!


Neváhejte nás i kontaktovat:


www.ck-palma.cz


email: palmaol@ck-palma.cz,


telefon: 585 154 587, 777 990 759, 602 21 01 21


Těšíme se na Vás!

Vaše CA PALMA


Více nabídek Vám rádi sdělíme telefonicky, emailem nebo u nás v kanceláři.