Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Horní Moštěnice: šibřinky se vydařily, dospělí se pořádně na parketu vyřádili

1.3.2015 19:43

Co maska, to originál, tak vypadaly sobotní Sokolské šibřinky v kulturním domě v Horní Moštěnici. Parket byl zaplněn do posledního místečka. Vedle Kuliočka z Příšerek s.r.o. tančily pastelky Kohinoor, lego panáčci, piráti z Karibiku a nechyběli ani pralidé. O kus dál se v rytmu hudby vlnila divoká kočka a pobavit se přišel i Homer a Marge Simpsonovi. Na šibřinky přišli všichni. Nechyběli místní, ale ani přespolní. Během večera proběhla i soutěž o nejhezčí masku. A bylo z čeho vybírat.

"Na šibřinky do Horní Moštěnice jezdíme moc rádi. Každým rokem totiž přibývá masek a je na co se koukat a čím se inspirovat do budoucna. Lidi tady totiž mají spoustu nápadů a popravdě já jim někdy jejich kreativitu závidím," prozradila s úsměvem Lenka Siváková.

Foto: Hana Žáčková
Foto: Hana Žáčková

Sokolské šibřinky mají v Horní Moštěnici dlouholetou tradici. Poprvé se totiž v obci konaly někdy v roce 1980. "Ples je specifický, protože je maškarní a nás moc těší, že k nám lidé každoročně přicházejí. Rok od roku je jich víc a více a to se odráží i na počtu masek. My jsme jako organizátoři upustili už i od pořádání různých kulturních vložek. Návštěvníci si totiž většinou program dělají sami. Chodí k nám nejen jednotlivci, ale i celé maskované skupiny, které si připravují jak taneční kreace tak, i krátká vystoupení. Já sám všechny moc obdivuji. Sehnat kostým, nebo jen jeho část, dá někdy pěknou fušku,“ svěřil se hlavní pořadatel šibřinek Miroslav Hrubý.

Foto: Hana Žáčková

Podle moderátora Petra Janků, který dodává plesům tu pravou šťávu, patří šibřinky k nejlepším plesům v Horní Moštěnici. Chybět nesmí ani dobrá taneční kapela. Letos hrála všem návštěvníkům k tanci i těm "nemaskovaným" kapela Elixír. "Je to kapela, kterou jsme si oblíbili, a už nyní jsme se s muzikanty domluvili, že nám zahrají i příští rok. Pro návštěvníky jsme si letos připravili dvě výčepní místa. Je to proto, že se snažíme všem vyhovět," dodal Hrubý.

Foto: Hana Žáčková

Na šibřinky přišly stovky lidí. "My jsme přijeli z Přerova. Kamarádi tady každoročně slaví narozeniny a samozřejmě jsme si vzali i masky. Pro nás už je to taková tradice, " prozradila Barbora alias černá kočka.

I když přijít v masce nebylo na šibřinky povinné, většina pánů raději místo kvádra zvolila různé převleky. A ani ženy na tom nebyly jinak. "Masku jsme spolu s manželkou vyráběli doma sami. Sehnat všechny potřebné propriety, které jsme k tomu potřebovali, bylo pěkně hustý," svěřil se Pavel Kavka.

A kdo letos vyhrál tu nejlepší masku? Odborná porota měla jasno už během několika hodin. "Nám se nejvíc líbí Kuliočko z Příšerek s.r.o. se svými kamarády, pak lego panáčci a pastelky Kohinoor," prozradila před vyhlášením jedna z organizátorek.

Sokol Miroslav Hrubý byl s účastí spokojený. "Šibřinky se i letos opravdu vydařily. Já sám bych chtěl všem, kteří se na jejich organizaci podíleli, moc poděkovat, oni vědí, koho se to týká…" uvedl.

hcz

Sdílet
Reklama
O.D. Vrba & Pražák

AKČNÍ NABÍDKA

!!! VELKÝ VÝPRODEJ !!!

!!! SLEVA NA VŠECHNO 30% - 80% !!!

Dámské šaty -30%
Pánská konference -30% na všechno ! rifle, košile, trika a atd.
Likvidace dámských kalhot slevy -80%.

Těšíme se na Vás.

Relax ATH13D - Tour cyklistická přilba 2017

Tour je naší ekonomickou nabídkou pro rekreační sportovce. I tato pěkná helma vám ale nabídne nečekaný komfort a hlavně, dostatečnou ochranu.

Cena: 899 Kč

Přehled všech nabídek »

© 2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.(kontakt)
Všechna práva vyhrazena.
Právní informace