Reklama

Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid, venku je 0.1 °C

Živý betlém na náměstí v Přerově o zlaté neděli

Zprávy z regionu

18.12.2022

Autor: hcz

Poklonit se narozenému Ježíškovi k jesličkám přišel o zlaté neděli na náměstí TGM v Přerově prostý lid a mudrcové z Východu. Živý betlém, který připravili místní farníci a společenství Lorenzo, má v Přerově více než dvacetiletou tradici. Návštěvníci náměstí si vystoupení užívali i přes mrazivé počasí.

Živý betlém se v Přerově poprvé uskutečnil před devětadvaceti lety. Společenství Lorenzo jej uspořádalo letos pro Přerovany po sedmadvacáté.

Živý betlém nacvičili herci z divadelního spolku Lorenzo pod vedením Libuše Calábkové. "Snažíme se, abychom měli v představení každým rokem i živého "Ježíška", letos tomu ale tak nebude," řekl za organizátory Jaroslav Adamík.

Živý betlém je specifické divadelní představení, vycházející z křesťanské tradice a zobrazující události a postavy související s narozením Ježíše Krista. Poprvé představení živého betléma uspořádal František z Assisi v roce 1223 v obci Greccio ve střední Itálii, příští rok tedy tradice živých betlému bude slavit 300leté výročí.

hcz

Reklama

Sapa Bike

Katalog firem » Obchod » Cykloprodejny

SAPA BIKE , ul. Jasínkova 4, Přerov, je specializovaná maloobchodní prodejna s kompletním cyklistickým sortimentem. Specializujeme se na prodej horských 29", 27,5", 26" a krosových kol. V naší na...