Zeman jede na hrad. Druhé kolo voleb rozhodlo
26.1.2013
Autor: hcz
Kdo se stane hlavou státu? O tom rozhodovali v druhém kole také občané Přerova. K urnám přicházeli, aby si zvolili svého prezidenta. Rozhodovali se mezi dvěma kandidáty: milovníkem Vysočiny Milošem Zemanem a knížetem Karlem "Šláfnbergem", jak mu něžně říkají. Zájem o volby byl stejný jako v prvním kole. Do volebních místností zamířili i ti, kteří před čtrnácti dny volby vynechali, jiní druhé kolo voleb vypustili úplně.
Po otevření volební místnosti okrsku 27, který se nacházel v prostorách Gymnázia Jakuba Škody, přišly k urnám zhruba dvě stovky voličů. "Včera odvolilo 178 lidí. Dnes je účast slabší, ale je to tím, že jsme otevřeli teprve před hodinou. Do našeho okrsku spadá Škodova, Čechova, Havlíčkova a Husova ulice a také náměstí Svobody, což jsou velmi slabé lokality. Zapsáno máme 668 voličů," řekl předseda volební komise Tomáš Kotěšovský. Dodal, že k urnám přišlo i několik Romských spoluobčanů.
Již několik dnů před druhým kolem voleb kolovaly po webu různá videa a osobní dopisy herců a dalších mediálně známých osobností. Ty snad měly lidem pomoci rozhodnout se, který z kandidátů je ten pravý. "To, že volím Karla Schwarzenberga, není pro nikoho, kdo mě zná, žádnou novinkou ani překvapením. Pro mě je to od začátku volba jasná a neměnná…," vzkázal mimo jiné voličům herec Ivan Trojan.
Zvolit si svého prezidenta přišly do volebních místností celé rodiny. "Jeden hlas pro nás, jeden pro knížete, naše rodina volí "Šláfnberga", prozradil s úsměvem jeden z voličů. "Volila jsem stejně jako v prvním kole. Své rozhodnutí jsem nezměnila. Zvolila jsem Miloše Zemana," řekla rozhodně jednapadesátiletá žena. Někteří lidé však volby odpískali předčasně. "Volit nejdu, z té dvojky, není koho vybrat. Jeden je sebestředný, arogantní, hulvát a ten druhý? Neumí mluvit a spí už ve stoje," svěřil se se svým názorem třiadvacetiletý Pavel.
Nakonec však u Přerovanů suverénně vyhrál Miloš Zeman, stejně jako u zbytku republiky. V Přerově nový prezident získal 65,02 % hlasů, zatímco jeho konkurent Karel Schwarzenberg pouze 34,98 % hlasů.
hcz
RJ - Cyklo Konečný
Katalog firem » Obchod » Cykloprodejny
PRODEJNA: KRAMÁŘOVA 15(u nádraží)
Jízdní kola značek Maxbike,Rock Machine,Galaxy,Stevens.Velký výběr náhradních dílů,kvalitní servis.
.Garanční prohlídka a seřízení po ujetí cca 100 km.
Elektrokola:Lectron,R.Machine.
Novinka:E-Babeta,cena 24.900,-Kč





