Reklama

Pondělí 23. července 2018, svátek má Libor, venku je 28 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Ze svodky přerovské policie

Krimi

3.1.2017

Autor: red

Auto zůstalo bez nafty ● Řídil i přes zákaz ● Srna zkřížila řidiči cestu

Ilustrační foto Ilustrační foto Foto: Archiv redakce

Auto zůstalo bez nafty

V době od 21. prosince do 2. ledna neznámý pachatel v obci Radslavice odcizil z odstaveného nákladního vozidla značky MAN motorovou naftu. Do nádrže vozu se dostal po vypáčení víka palivové nádrže a odčerpal z ní 250 litrů. Celková škoda byla vyčíslena na 7 500 Kč. Policisté z obvodního oddělení případ šetří pro trestný čin krádež.

 

Řídil i přes zákaz

Včera v odpoledních hodinách zastavila hlídka dvacetiletého řidiče ve vozidle Opel Astra na ulici 6. května v Kojetíně. Po provedené kontrole dokladů zjistila, že řidič má soudem zakázané řízení, a to až do roku 2018. Nyní je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který mu dle trestního zákoníku hrozí v případě odsouzení maximální trest odnětí svobody až na 3 roky.

 

Srna zkřížila řidiči cestu

Včera po desáté hodině večerní jel pětapadesátiletý řidič s vozidlem Škoda Octavia ve směru od Prosenic na Přerov. Náhle mu z pravého příkopu vyskočila bezprostředně před vozidlo srna. Uhynulou srnu si z místa převzal myslivecký hospodář. Celková škoda byla vyčíslena na 12 000 Kč. Ke zranění řidiče naštěstí nedošlo.

red

Reklama

HRAD SOVINEC

Katalog firem » Cestovní ruch » Hrady, zámky

Informační leták: 28-a-29-7-program_6143.pdf

O víkendu 28-29.7.2018 na hradě Sovinec pořádáme již XXII ročník akce s názvem DOBÝVÁNÍ HRADU SOVINEC - ZA ČEST KRÁLE, aneb Sovinec v temné době války Třicetileté.
Na pátém nádvoří se návštěvníkům představí elitní mušketýrský regiment CORPORAL. Na mnohé prosby návštěvníků se rozhodli do programu vrátit i velmi oblíbenou středověkou Recyklaci lahví. Sekundovat jim budou i další výtečné šermířské skupiny jako ADOREA se svými šermířskými zápletkami a souboji ve věrohodné i nevěrohodné podobě, famózní šermíři BENGARE, či skupina šermu ALLEGROS se svými pohádkami. Aby se ale jen nebojovalo a nestřílelo, zavítá k nám na Sovinec také nejlepší a nejuznávanější kejklíř v ČR VOJTA VRTEK a připomene své nejslavnější kejklířské „„numero uno“ Zkrocení nedospělého kondora Evžena.
Po oba dva dny pak v 13:00 proběhne na 5.nádvoří BITVA O HRAD SOVINEC.
Pro nejmenší návštěvníky zahraje loutkové pohádky s velkými marionetami divadlo KAŠPÁRKŮV SVĚT. Nemohou chybět ani SOKOLNÍCI s letovými ukázkami.