Zběsilá jízda, střelba a havárie. Policisté
v noci honili zloděje auta přes půl okresu
23.9.2011
Autor: amb
Scény, za které by se nestyděl žádný scénárista akčních krimiseriálů, se dnes v noci odehrávaly v Olomouci a okolních obcích. Policisté totiž v hanácké metropoli načapali přímo při činu zloděje aut z Přerovska, který se však nechtěl vzdát a začal strážcům zákona ujíždět. Nechyběly ani výstřely z pistole, srážka aut a závěrečný happy end v podobě dopadení pachatele.
Vše začalo kolem jedné hodiny po půlnoci v olomoucké ulici Na Šibeníku, kudy projížděla policejní hlídka a všimla si vozu Škoda Octavia, které stálo s rozsvícenými světly zaparkované v řadě aut na pravém kraji vozovky. "Ve chvíli, kdy se policisté přiblížili ke stojícímu vozidlu, to prudce vyjelo z parkovacího stání. Protože hlídce byl vůz i chování jeho řidiče podezřelé, začala auto pronásledovat s úmyslem je zastavit," popsal další děj olomoucký policejní mluvčí Petr Čunderle.
Řidič však podle jeho slov na výzvy k zastavení nereagoval. Policisté vůz pronásledovali mimo jiné přes Křelov, Hněvotín či Olšany u Prostějova, kde se už spojili s dalšími hlídkami. "Rychlost stíhané octavie se mezi obcemi pohybovala kolem 180 kilometrů v hodině, v obcích kolem 140 kilometrů. V zatáčce u Krčmaně dostal řidič smyk a naboural do svodidel, ale ani to mu nezabránilo, aby pokračoval dál v jízdě. Za Brodkem u Přerova odstavil auto v protisměru, vyskočil z něj a začal utíkat do pole," uvedl Čunderle.
Policisté vzápětí varovně vystřelili do vzduchu. Až poté se zloděj na útěku zastavil a strážci zákona jej zpacifikovali. "Do pachatelem odstaveného vozu mezitím nabouralo auto jedoucí od Přerova, jeho osádka byla kvůli podezření na šok převezena do přerovské nemocnice," zmínil policejní mluvčí.
Čtyřicetiletý muž z obce na Přerovsku se podle něj na místě policistům přiznal, že automobil odcizil. "Poté byl převezen na lékařské vyšetření do nemocnice v Přerově se zraněními v obličeji, která si způsobil při dopravní nehodě během honičky. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu neoprávněné užívání cizí věci, za nějž mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky," uzavřel Petr Čunderle.
amb
RJ - Cyklo Konečný
Katalog firem » Obchod » Cykloprodejny
PRODEJNA: KRAMÁŘOVA 15(u nádraží)
Jízdní kola značek Maxbike,Rock Machine,Galaxy,Stevens.Velký výběr náhradních dílů,kvalitní servis.
.Garanční prohlídka a seřízení po ujetí cca 100 km.
Elektrokola:Lectron,R.Machine.
Novinka:E-Babeta,cena 24.900,-Kč

13.8.2026
První etapa jihozápadního obchvatu Přerova nově počítá i s úpravou Mádrova podjezdu
Zprávy z regionu
24.7.2026
Místo, kde voda baví
Zprávy z regionu
10.7.2026
Přerovská porodnice přivítala v prvním pololetí 243 miminek
Zprávy z regionu
9.7.2026

