Reklama

Čtvrtek 17. října 2019, svátek má Hedvika, venku je 7.6 °C

Zimní stadion v Přerově pokryje od dubna umělá plocha

Zprávy z regionu

16.2.2012

Autor: Alena Horáková kš

Zimní stadion v Přerově by již od dubna měla místo ledu pokrývat umělá plocha. Na několik měsíců tak tamní hokejisty budou moci vystřídat například kluby vyznavačů jízdy na kolečkových bruslích, hokejbalisté nebo volejbalisté. Projekt v hodnotě 670 000 korun podpořil ze svého rozpočtu také Olomoucký kraj.

"Jakmile skončí poslední zápasy a poslední tréninky na ledě, tak se led na zimním stadionu rozpouští. Od poloviny dubna do konce července je stadion nevyužitý. Už se na nás obracely různé sportovní organizace, které měly zájem, jestli by na zimním stadionu nebylo možné pořídit plochu například pro in-line, hokejbal, volejbal či jiné sporty přes léto. Proto jsme se rozhodli, že zkusíme pořídit na zimní stadion umělou plochu tak, aby byl sportovně využíván i přes léto," okomentoval Jaroslav Klvač, ředitel společnosti Teplo, jež se o stadion stará.
Umělá plocha by měla pokrýt plochu stadionu od poloviny dubna do poloviny nebo do konce července. "Záležet bude na tom, zda bude soustředění. Loni tady byl například Petrohrad, který zde měl od 20. července soustředění na ledě," podotkl ředitel společnosti. Areál zimního stadionu by tak mohl sloužit na několik měsíců například pro in-line kluby, volejbalové kluby, ale i pro hokejbalisty. "Umělou plochu by mohli využívat také hokejisté v rámci tréninku během své letní přípravy," dodal Klvač.
Projekt v hodnotě 670 000 korun nedávno podpořilo olomoucké hejtmanství jako jeden ze svých významných projektů letošního roku. Na položení in-line plochy uvolnil kraj 550 000 korun. Nová plocha by měla pokrýt stadion do 10. dubna, na její dodávku bude vypsáno výběrové řízení.
Přerovský zimní stadion byl vybudován v roce 1971, ve svém areálu pojme 3000 diváků. Stadion kromě sportovního vyžití nabízí také hotel a restauraci. Sportovní areál prošel v roce 2009 velkou rekonstrukcí. Podle mluvčího radnice Bohuslava Přidala zahrnovala vybudování nových tribun, sociálního zázemí i nové technologie. Zúžila se také hrací plocha. Kvůli rekonstrukci stadionu, která se nakonec prodražila o několik milionů korun, stíhala protikorupční policie celé bývalé vedení města a dva úředníky. Žalobkyně nakonec stíhání zastavila.

Alena Horáková kščtk

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

SUPER LAST MINUTE

KAPVERDSKÉ OSTROVY
JIŽ OD
21 690 Kč!

9 dní /odlet Praha 22.10. – 30.10.

BOA VISTA

Iberostar Club ***** all inclusive 21 690 Kč
Royal Horizons Boavista ****+ all inclusive 22 490 Kč

1.dítě 2-14 let na přistýlce ve vybr. kap. v doprovodu 2 dosp.os. již od 12 990 Kč!

Najdete nás v OC Olympia Olomouc
Každý den od 9:00 do 21:00
Tel: 585 154 587
Mail: palmaol@ck-palma.cz