Reklama

Pondělí 18. ledna 2021, svátek má Vladislav, venku je -13.5 °C

Základní škola Svisle bude otevřena pro děti zaměstnanců z první linie

Zprávy z regionu

13.10.2020

Autor: red

Dnes (13. října) se v Přerově sešel krizový štáb, který svolal primátor města Petr Měřínský. Je reakcí na nově zavedená zpřísňující opatření vlády.

ZŠ Svisle

Foto: Magistrát města Přerova

Na jednání zazněly tyto informace:

1. Podle platného nařízení budou všechny školy od zítřka uzavřeny, probíhat má distanční výuka. Náměstek pro školství Petr Kouba informoval, že pro děti od tří do deseti let, jejichž rodiče jsou zaměstnanci kritické infrastruktury, byla vyčleněna Základní škola Svisle. Pobývat tam budou děti zdravotníků a dalších složek z první linie vždy od pondělí do pátku. "Zabezpečili jsme provoz dvou skupin po maximálně třiceti dětech. K dispozici jim budou dvě vychovatelky a dvě asistentky pedagoga. Děti školního věku tam budou vést samostatnou distanční výuku," uvedl Petr Kouba.

2. Mateřské školy jsou v provozu kromě školky v místní části Lověšice, která je od 12. do 18. října na základně rozhodnutí Krajské hygienické stanice uzavřena, neboť jeden z jejich pracovníků je pozitivní na covid.

3. Domov pro seniory je znepřístupněn návštěvám, rodinní příslušníci se mohou po domluvě s personálem se svými blízkými spojit prostřednictvím videokonference. Veškeré podrobnosti jsou na stránkách domova. Z preventivních důvodů magistrát od pondělí 12. října neprovozuje dotovanou službu Senior taxi, provoz je prozatím pozastaven na dva týdny. Důvodem je ochrana zdraví seniorů.

4. Magistrát města Přerova už od pondělí 12. října jede v novém režimu. Úředníci, jejichž povaha práce to dovoluje, se začali střídat ve směnách. Část z nich chodí fyzicky do práce, část pracuje z domu. Úřední hodiny jsou až do odvolání v pondělí od 8 do 13 hodin a ve středu od 12 do 17 hodin. O omezení na dva dny v týdnu v rozsahu pěti hodin denně rozhodla už minulý týden vláda. Občané by měli v co největší míře využívat objednávkový systém pro agendy občanské průkazy, řidičské průkazy, cestovní pasy a registr vozidel. Tajemník Petr Mlčoch se už minulý týden vyjádřil, že v pondělí a ve středu je možné vyřizovat záležitosti jak po předchozím objednání, tak bez něj. V ostatních dnech, tedy v úterý, ve čtvrtek a v pátek, budou odbavováni pouze objednaní klienti.

5. Další jednání krizového štábu bude svoláno podle aktuální situace.

red

Reklama

DUHA KLUB DLAŽKA

Katalog firem » Kultura » Agentury, organizace

Zájmový mezinárodní klub, je členem sdružení DUHA. Akce probíhají formou sportovních klání, kulturních večerů, jedno i vícedenních pobytů. Tábory pro děti, mládež, pro rodiče s dětmi.