Reklama

Pondělí 6. prosince 2021, svátek má Mikuláš, venku je 1.2 °C

Zákaz, sem nevstupujte. Návštěvníci Michalova příkazu nedbají a šlapou na opravované cesty

Zprávy z regionu

15.10.2021

Autor: red

Zákazové značky nejsou zeď. Tímto heslem se zřejmě řídí návštěvníci přerovského parku Michalov, který je od 4. října částečně uzavřen, neboť tu probíhá plánovaná oprava pískových cest. Lidé ale do prostoru ohrazeného páskou stále vstupují a narušují probíhající práce. Stopy tu nacházejí pracovníci odborné firmy denně. Zástupci Technických služeb města Přerova proto znovu vyzývají návštěvníky, aby do prostoru nechodili. Pokud ani tento apel nepomůže, bude nutno celý areál parku pro veřejnost uzavřít.

Pískové cestičky v Michalově jsou terčem kritiky Přerovanů už mnoho let. Poukazují na to, že od podzimu do jara jsou od deště či sněhu rozmoklé a špatně schůdné. Před dvěma lety proto vedení města přišlo s návrhem, aby byla na zkoušku opravena část pěší trasy u vchodu. Písek byl na 28 metrech vyměněn za minerální materiál, který je ideální pro parkové i zahradní úpravy a novinka se osvědčila. Letos padlo rozhodnutí vyměnit dalších 3300 metrů čtverečních pěšin v okolí takzvané květnice. Součástí akce je i vybudování 150 metrů vsakovací drenáže po obvodu této plochy – to vše za 2 a půl milionu korun. Firma, která práce provádí, za ně samozřejmě nese zodpovědnost, takže se ohrazuje proti tomu, že návštěvníci opakovaně nedbají zákazových značek a do prostoru vstupují, čímž narušují technologické postupy. Práce mají být ukončeny na začátku listopadu, ale už v příštím roce se bude ve výměně pískových cest opět pokračovat. A to tak, aby nejpozději do závěru roku 2023 byla centrální část opravena. Na omezený pohyb po parku kvůli stavebním úpravám si proto budou muset návštěvníci zvyknout. A nejde jen o pěšiny.

Někteří lidé, když narazí na zákazovou značku, se nevracejí zpět po vymezené cestě, ale přes trávníky. A to je taky problém. Letos byl v Michalově opraven závlahový systém a v rámci toho došlo i ke strhnutí části travnatých ploch a následně k osazení nových trávníků. A ty teď návštěvníci taktéž ničí. Přerovský magistrát vyzývá občany, aby byli v tomto ohledu ohleduplnější a pozornější.

red

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

LAST MINUTE

MAURICIUS

Odlet Praha 9.12.2021

LE PALMISTE RESORT & SPA ***
7 nocí polopenze, dítě od 19 990 Kč
28 990 Kč

COIN DE MIRE ATTITUDE ***
7 nocí polopenze, dítě od 19 990 Kč
31 790 Kč

RÉCIF ATTITUDE ***+
7 nocí polopenze
31 790 Kč

SUNRISE ATTITUDE ****
7 nocí polopenze
31 990 Kč

TROPICAL ATTITUDE ***+
7 nocí polopenze
32 590 Kč

RIU CREOLE ****
7 nocí all inclusive, dítě od 19 990 Kč
32 590 Kč

LAGOON ATTITUDE ****
7 nocí polopenze
33 590 Kč

LE PALMISTE RESORT & SPA ***
7 nocí all inclusive, dítě od 19 990 Kč
33 590 Kč

RIU LE MORNE ****
7 nocí all inclusive
35 790 Kč

ZILWA ATTITUDE ****
7 nocí polopenze, dítě od 19 990 Kč
36 990 Kč

Více nabídek Vám rádi sdělíme u nás v kanceláři, emailem nebo telefonicky.