Reklama

Středa 28. října 2020, dnes je Den vzniku samostatného československého státu (1918), venku je 13.3 °C

Z rampy půjde odpad přímo do kontejneru. Sběrný dvůr Na hrázi je rozšířen

Zprávy z regionu

4.10.2020

Autor: red

Přerovské technické služby letos rozšířily dvě kapacitně nedostačující stavby. V létě se jim podařilo uvést do provozu další část kompostárny a v pondělí 5. října otevřou novou plochu sběrného dvora. Přístavba přišla na 9 milionů 800 tisíc korun, z toho 2 miliony 300 tisíc pokryla dotace od státu. Za tuto částku teď v areálu Na hrázi 17 vznikla vedle stávajícího dvora nová moderní budova, která je jednou z prvních tohoto druhu na území České republiky.

Objekt se skládá z 35 prefabrikovaných železobetonových modulů, uložených na základové desce a spojených v jeden monolitický komplet. V přízemí se nachází garáže a skladovací prostory. Na střechu, která je pojízdná a zpřístupněná rampou, je možno najíždět osobními a dodávkovými vozidly a odtud ukládat do přistavených 40 kubíkových velkoobjemových kontejnerů jak bioodpad, tak i velkoobjemový a další odpad.

Rekonstrukce probíhala od loňského podzimu za plného provozu, takže jí mohli z areálu přihlížet i Přerované, kteří do dvora přiváželi vysloužilé televizory, ledničky, pračky nebo kusy nábytku. Nová část zabrala 260 metrů čtverečních a její součástí je i válcový drtič, který odpad z kontejnerů zhutní. Ten pak bude odvážen buď k odběratelům, nebo na skládku. Rekonstrukcí kompostárny a sběrného dvora ale investice do likvidace odpadů nekončí.

V příštím roce chtějí technické služby pořídit nové velkoobjemové kontejnery na separovaný odpad do svozových stanovišť, dvě robotizovaná vozidla na svoz odpadů a v plánu je i rekonstrukce třídicí linky. Ta má být vybavena lisem, který bude schopen lépe likvidovat vytříděné odpady. Dále zde má být nový pneumatický odsavač folie a nové dopravníky. Chybět nemá ani separátor železných a ostatních kovových nečistot.

red

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

!! PODZIM NA KANÁRSKÝCH OSTROVECH !!

7. 11. - 14.11. 2020

letecky z Prahy

GRAN CANARIA - KANÁRSKÉ OSTROVY

SERVATUR WAIKIKI 4*, All Inclusive– jen 21.290, -Kč/osoba

ABORA INTERCLUB BY LOPESAN HOTELS 4* All Inclusive – jen 21.490, -Kč/osoba

THE KOALA GARDEN 4* All Inclusive– jen 22.990, -Kč/osoba

MIRADOR MASPALOMAS BY DUNAS 3* All Inclusive – jen 21.490, -Kč/osoba

PARADISE VALLE TAURITO 4* , All Inclusive - jen 26.490.-Kč/osoba