Reklama

Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid, venku je 0.1 °C

Z Předmostí projedou cyklisté plynule až na Komenského ulici. Tubus pod tratí byl otevřen

Zprávy z regionu

28.11.2022

Autor: red

Poprvé se o něm začalo mluvit v roce 2012 v souvislosti s rekonstrukcí železniční tratě. A v pondělí 28. listopadu byl slavnostně otevřen. Řeč je o cyklopodjezdu, který propojuje místní část Předmostí s Přerovem. Díky nové trase, která vede pod tratí, mohou cyklisté sednout v Předmostí na kolo a bezpečně se dostat až ke gymnáziu v Komenského ulici. Nová stezka včetně cyklopodjezdu přišla na téměř 29 milionů korun.

Propojení cyklostezek Velká Dlážka - Hranická

Foto: Magistrát města Přerova

Vybudováním tubusu by měl skončit nedobrý zvyk, kdy cyklisté využívali podjezdu určeného pouze pro pěší. Teď mají vlastní cestu, kterou mohou využívat, aniž by ohrožovali chodce. V místě je také nové veřejné osvětlení s LED lampami, takže se dá trasa využívat nejen přes den, ale i v noci. 

Nový úsek dvoupruhové cyklostezky měří asi 166 metrů a široký je 3 metry. Odborníci si při jejím budování museli poradit i s vodou, která v této části prosakuje a mohla by způsobovat problémy. V místech klesání je komunikace vedena v železobetonových rámech, které jsou z vnějších stran opatřeny hydroizolací proti tlakové vodě. Srážková voda je svedena do šachty a dále je pomocí odstředivého čerpadla přečerpávána do hlavního odvodňovacího zařízení. V rámci stavby byla rovněž provedena přeložka plynovodu, jejíž přepojení komplikovalo průběh stavby.  

O vybudování cyklopodjezdu, který propojuje předmostskou ulici Hranická s přerovskou ulicí Velká Dlážka, usilovalo město deset let. Politici o akci mluvili jako o šanci století, protože další přestavba na železnici v Předmostí může přijít na řadu až za mnoho let. A bez ní by investice v podobě ražby tunelu pod tratí nebyla možná. Správa železniční dopravní cesty sice před lety zařadila záměr Přerova do projektové dokumentace, ale o finance se muselo postarat město. Stavba stezky byla nakonec spolufinancována příspěvkem ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 9 milionů 431 tisíc korun a také z prostředků Olomouckého kraje ve výši 2 miliony 448 korun. Z vlastních zdrojů město Přerov zaplatilo zhruba 3 a půl milionu. Samotný cyklopodjezd pak přišel na 13 a půl milionu. I na něj přispěl částkou 11 milionů 340 tisíc korun Státní fond dopravní infrastruktury. 

red

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

PRODEJ ZÁJEZDŮ NA ROK 2023 JE JIŽ ZAHÁJEN!

Máme nejlepší first minute výhody! Jaké to jsou?


First minute benefity:

nejnižší záloha jen 990 Kč na osobu,
nejvyšší slevy pro dospělé nebo 1 dítě zcela zdarma
bezplatné storno v období 45-30 dní před odletem
změna zdarma do 10 dnů před odletem k objednanému cestovnímu pojištění
seating zdarma na vybraných charterových letech se Smartwings pro stále zákazníky s klientskými karty

Navštivte naši kancelář v CA PALMA V OLYMPII V OLOMOUCI.

S nabídkou zájezdů Vám rádi poradíme, nabídku na míru přesně podle Vašich kritérií sestavíme!


Přijďte si k nám pro dovolenou!


Neváhejte nás i kontaktovat:


www.ck-palma.cz


email: palmaol@ck-palma.cz,


telefon: 585 154 587, 777 990 759, 602 21 01 21


Těšíme se na Vás!

Vaše CA PALMA


Více nabídek Vám rádi sdělíme telefonicky, emailem nebo u nás v kanceláři.