Reklama

Středa 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec, venku je 19.9 °C

Hlasování zastupitelstva: železniční zastávky Předmostí a Dluhonice mají zatím zelenou

Zprávy z regionu

7.11.2012

Autor: rih

Budou v Dluhonicích a Předmostí zastavovat vlaky? Otázka, kterou už od jara řeší přerovské zastupitelstvo. S návrhem na vybudování dvou nových zastávek přišla přerovská opozice. Pondělním hlasováním na zasedání zastupitelstva se návrh zase posunul o krůček blíž k realizaci, a to především proto, že finanční podporu přislíbilo také Ministerstvo dopravy a  zájem o zastávku v Předmostí projevil také ředitel dopravní společnosti RegioJet.

Opoziční strana Společně pro Přerov předložila na pondělním zasedání zastupitelstva memorandum, na jejímž vypracování se podíleli projektanti těchto dvou navrhovaných zastávek Jan Horký a Tomáš Tužín, kromě podpory železničních stanic žádají také o realizaci cyklopodjezdu mezi Předmostím a Velkou Dlážkou, které by bylo při realizaci stanic nezbytné.

Po delší diskuzi zastupitelstvo nakonec tento projekt podpořilo a zároveň přijalo doplňující návrh pana Dostala (KDU-ČSL), čímž schválilo zadat zpracování dvou studií, které dají těmto dopravním stavbám konkrétnější obrysy. Jde o studie požadované Ministerstvem dopravy, konkrétně technicko-stavební (o nutných navazujících stavbách) a inženýrsko-dopravní (ověřující předpokládanou frekvenci cestujících).

"V současnosti pracujeme na studii proveditelnosti těchto zastávek a také cyklopodjezdu, které zpracováváme v několika variantách. To by nám mělo dát odpověď na otázky, jestli jsou zastávky technicky proveditelné a také ve které variantě, případně, kolik by zhruba stály," dodal k projektu architekt Jan Horký. Výsledky těchto požadovaných studií jsou velmi důležité. V případě, že se potvrdí proveditelnost projektu, Ministerstvo dopravy slíbilo až 50% finanční účast na stavbu těchto zastávek, finance na cyklopodjezd by však muselo město zajistit samo.

rih

Reklama

EKO Agrostav a.s.

Katalog firem » Služby » Stavebnictví » Stavební firmy

zemní a výkopové práce, čerpací stanice, myčka osobních vozidel, kompresor, vysavač, výstavba a rekonstrukce zemědělských stavebm výstavba BPS, odbahňování a výstavba rybníků.