Reklama

Středa 12. června 2024, svátek má Antonie, venku je 16.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Čokoládové květy provoněly prostory bývalé mateřské školky v Žeravicích

Zprávy z regionu

17.4.2023

Autor: hcz, rt

V sobotu 15.dubna 2023 proběhl kurz Čokoládové květy z plastické čokolády v budově bývalé mateřské školky v Žeravicích.

"Díky spolupráci spolku Anima Historica a zastupitelů místní části Přerov - Žeravice jsme rozšířili možnost využít prostory bývalé MŠ, ve které má díky Městu Přerov zázemí náš šermířský spolek Markus M. Prostory jsme nabídli nejen na pořádání kurzů spolku Anima Historica, ale i jiných akcí pořádaných místními "Žeravičáky", řekl Petr Pedro Novotný, vedoucí spolku Markus M. "Upravili jsme toalety a část travnaté plochy před budovou, které mohou místní využít při pořádání některých akcí. Nejlbliží akcí bude Pálení čarodějnic, ale plánujeme i další akce a kurzy," dodal.

 

Spolek Anima Historica znají obyvatelé Přerova zejména z pořádání jarmarku na Horním náměstí, konané ve spolupráci s šermířským spolkem Markus M. Zeptali jsme se vedoucí spolku Anima Histrorica Renaty Tšponové, proč se rozhodli pořádat i různé kurzy? "Náš spolek vznikl původně jako spolek lidí zajímajících se o středověkou hudbu (skupina Rattus Rattus) a historické tance (Vere Gratia). Už sám název Anima Historica pochází z latinského slova Historická duše, nebo také Oživlá historie. Tento zájem o historii obnášel i historické kostýmy, které jsme k vystupování potřebovali. Proto jsme se začínali více zajímat i o historii řemesel. Začali jsem pořádat kurzy nejprve se zaměřením na historická řemesla pro naše členy a později se rozšířilo přání otevřít kurzy i pro jiné zájemce a nabídnout též modernější řemesla. Zveme různé lektory podle zájmu a jsme schopni lektorovat řemesla i pomocí našich členů. Posledním kurzem, který jsme organizovali, byl kurz Čokoládové květy."

"Kurzu se účastnily jak úplné začátečnice, tak i profesionální cukrářky", řekla jedna z účastnic, Kateřina Geroldová z Lověšic. "Nejdříve jsme se seznámily s teorií přípravy čokoládové modelovací hmoty, a potom jsme se pustily do tvorby prvního, snad nejtěžšího květu - růže."

 

"Díky trpělivosti zkušené lektorky Jarky Šípkové z Prahy si po celodenním tvoření odneslo všech 13 účastnic vymodelované květy růže, pivoňky, dřínu, orchideje a listu begónie, které byly zakomponovány na maketu dortu", podotkla Kateřina Vlčková ze Zátor u Krnova.

"Kurzů pořádaných spolkem Anima Historica se účastním už po několikáté," řekla další z účastnic, Milena Zmeškalová ze Žeravic. "Jsem ráda, že kurzy mám přímo pod nosem a že se mohu nejen něčemu novému naučit, ale že se mohu setkávat i s lidmi stejných zájmů. Už se těším na další z kurzů, které plánujeme na podzim."

Kurz Cukrové dekorace bude opět probíhat dne 7.10, 2023 od 9:00 do 18:00 hodin. Více informací na: https://www.cukrove-dekorace.cz/kurzy/jedly-papir-isomalt-07-10-2023

hcz, rt

Reklama

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Katalog firem » Služby » Realitní kanceláře

Realitní kancelář STING je velkou, úspěšnou a finančně stabilní společností poskytující široké spektrum kvalitních služeb spojených s realitami. Působí na většině území České rep...