Vražda manželů konečně míří k vrchnímu soudu. Nárožná už verdikt neuslyší, zemřela
16.1.2013
Autor: Alena Horáková hj
Ústavní soud zamítl stížnost Pavla Nárožného, který je obžalovaný spolu se svou matkou z dvojnásobné vraždy manželů z Přerova. Jejich těla se dosud nenašla. Případ tak putuje k vrchnímu soudu, kam se proti zprošťujícímu rozsudku již loni v červenci odvolala státní zástupkyně. Právě kvůli stížnosti nebylo dosud možné případ u odvolacího soudu projednat. Před Vrchním soudem v Olomouci se však Nárožný bude nakonec zodpovídat sám. Jeho matka podle informací ČTK v neděli zemřela.
Nárožný podal k soudu stížnost proti usnesení vrchního soudu týkající se jeho vazby. Není to přitom poprvé, co se na Ústavní soud muž obrátil. "Ústavní soud odmítl ústavní stížnost Pavla Nárožného s tím, že je dílem zjevně neopodstatněná a dílem je navrhováno takové konání, ke kterému není Ústavní soud příslušný anebo je v některých částech podána opožděně," řekl mluvčí soudu Vlastimil Göttinger.
Manželský pár zmizel v listopadu 2009. V jeho domě a garáži zůstaly jen krvavé stopy. Podle experta surový útok pachatelů v jejich domě nemohli na základě nalezených stop bez lékařské pomoci přežít. Podle žalobkyně obžalovaní manžele zavraždili, jejich těla naložili do osobního auta a odvezli na neznámé místo. Svědčily proti nim například jejich pachové stopy v autě zavražděných či svědectví souseda , který prý Nárožného viděl v osudnou noc za volantem. Doklady a platební karty zavražděných navíc po čase nalezli exekutoři v klavíru Nárožné.
Nárožný ze svou matkou, kteří ve vazbě strávili více než dva roky, svou vinu po celou dobu procesu popírali. Podle soudce se neprokázalo, že by čin spáchali. Zároveň však uvedl, že podle senátu oba mají s vraždou něco společného. Těla manželů se policistům dosud nepodařilo nalézt. Na projednání případu u Vrchního soudu v Olomouci čeká přitom nejen rodina zavražděných manželů, ale i přerovský okresní soud. Má totiž rozhodnout, zda pohřešované manžele prohlásí za mrtvé.
Alena Horáková hjčtk
Cestovní agentura Palma - Alena Francová
Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře
LAST MINUTE
Uvedená cena za osobu zahrnuje: LETENKY, transfery, ubytování se stravou ALL INCLUSIVE, delegát.
Egypt-Marsa Matruh: JAZ VIVA ALMAZA BLU 5* 3.–10.8.2026 z Pardubic za 25.390 Kč osoba
Itálie-Kalábrie: SERENÈ RESORT 4* 3.–10.8.2026 z Pardubic za 19.990 Kč osoba
Turecko-Marmaris: ORKA LOTUS BEACH 5* 6.–13.8.2026 z Brna za 26.790 Kč osoba
Egypt-Hurghada: SENTIDO NAGA BAY 5* 6.–13.8.2026 z Pardubic za 22.290 Kč osoba
Bulharsko-Primorsko: PERLA ROYAL 5* 6.–13.8.2026 z Ostravy za 18.890 Kč osoba
Řecko-Kréta: MARE VILLAGE SUNSHINE 4* 6.–14.8.2026 z Pardubic za 20.990 Kč osoba
Turecko: SUNIS ELITA BEACH RESORT 5* 12.–19.8.2026 z Karlových Varů za 20.890 Kč osoba
Egypt-Marsa Alam: PICKALBATROS PORTOFINO VITA 5* 17.–24.8.2026 z Prahy za 18.690 Kč osoba
Tunisko-Djerba: VINCCI HELIOS BEACH 4* 18.–26.8.2026 z Prahy za 22.090 Kč osoba
Tunisko: CONCORDE MARCO POLO 4* 18.–26.8.2026 z Brna za 15.990 Kč osoba
Kontakty:
www.ck-palma.cz
e-mail: palmaol@ck-palma.cz
tel. 585 154 587





