Reklama

Středa 26. srpna 2026, svátek má Luděk, venku je 15.2 °C

Hudbou a výrobou pampelišek přivolávali jaro ve vinotéce

Kultura

18.3.2010

Autor: hcz

Sníh, mráz, studený vítr a plískanice, tak vypadá letošní zima, která nebere konce. Zimní královna se uhnízdila na svém trůnu a s předáním žezla vládci Jara pěkně otálí. Nekonečná a dlouhá zima trápí i většinu lidí a tak se v přerovské vinotéce U Hanačky, rozhodli jaro trochu popohnat. Šikovné ruce návštěvníků, kteří seděli okolo stolů, popíjeli vínko a zpívali za doprovodu kytar, vytvářely z krepového papíru žluté hlavičky pampelišek.

Každé úterý je ve vinárně veselo. Do malé, útulné vinotéky přichází pravidelně parta kamarádů s kytarami. Po každodenní dřině je potřeba se trochu odreagovat a pobavit se. "Je to už tradice. Před dvěma lety s nápadem přišel Luděk Víťa Nezval. Tenkrát si posteskl, že si nemá kde zabrnkat na kytaru a od té doby patří úterky kytaristům. Kdo chce, může přijít," říká majitelka vinotéky Marta Miková.

A aby ostatní návštěvníci, kteří kytaristy provází zpěvem, neseděli jen tak nečinně u vínka, zaměstná majitelka vinotéky jejich šikovné ruce. "Před Mikulášem jsme vyráběli čertům ocasy, další týden jsme lepili čertovské rohy a před vánocemi jsme vymýšleli různé způsoby v balení dárků. A protože se nám zdá zima dlouhá, rozhodli jsme se přivítat jaro výrobou pampelišek. Příští týden máme v plánu barvení kraslic,"dodává Marta a čepuje dalšímu z hostů pohár vína. Zábava houstne, každý zaměstnává ruce po svém. Jedni brnkají na kytary, druzí lepí pampelišky a nechybí ani vášniví hráči karet.

hcz

Reklama

RJ - Cyklo Konečný

Katalog firem » Obchod » Cykloprodejny

PRODEJNA: KRAMÁŘOVA 15(u nádraží)
Jízdní kola značek Maxbike,Rock Machine,Galaxy,Stevens.Velký výběr náhradních dílů,kvalitní servis.
.Garanční prohlídka a seřízení po ujetí cca 100 km.

Elektrokola:Lectron,R.Machine.
Novinka:E-Babeta,cena 24.900,-Kč