Reklama

Úterý 10. prosince 2019, svátek má Julie, venku je 2 °C

Vánoce jsou tady: vánoční smrk stojí na náměstí

Zprávy z regionu

16.11.2019

Autor: hcz

Kouzlo Vánoc dorazilo do Přerova. Od sobotního dopoledne zdobí náměstí T. G. Masaryka zhruba dvanáctimetrový smrk ztepilý, který pokáceli pracovníci technických služeb v ulici Pod Valy.

Smrk ztepilý vysoký zhruba 12 metrů byl určen odborem životního prostředí ke kácení. Hlavním důvodem bylo riziko pádu na okolní budovy a komunikaci, díky mělkému kořenovému systému, nechráněnému a otevřenému stanovišti. Z důvodu stále častějších a silných větrů byl strom tedy označen za rizikový a město ho vybralo jako vánoční strom.

Strom se kácel přibližně ve stejném termínu jako v loňském roce. Vše bylo naplánováno tak, aby mohlo proběhnout jeho nazdobení a vše se v klidu zvládlo do rozsvěcení stromu, které bude probíhat 1. prosince v 17 hodin. "V sobotu ráno, při kácení stromu, nás překvapilo větrnější počasí právě v době, kdy jsme strom instalovali na podval. To bylo důkazem toho, že není radno si s tímto přírodním vlivem pohrávat," prozradila vedoucí zeleně technických služeb Martina Haluzíková.

Pracovníci si ale s tímto "drobným" problémem poradili a vše zvládli na jedničku. "Převoz městem probíhal plynule. Rádi bychom poděkovali firmě Montáže Přerov a.s. a městské policii za spolupráci a také občanům, kteří respektovali zákaz zastavení a neparkovali na trase převozu," dodala Haluzíková.

Reklama

U Medvídka - restaurace, bar

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

- od pondělí do pátku výběr minimálně z 15 jídel na menu za skvělé ceny - točíme ZUBR 11°, OSEČAN 12° - na objednávku (salámové, sýrové a zabíjačkové mísy, vepřové a kuřecí...