Reklama

Úterý 14. července 2020, svátek má Karolína, venku je 23.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Vánoce jsou tady: vánoční smrk stojí na náměstí

Zprávy z regionu

16.11.2019

Autor: hcz

Kouzlo Vánoc dorazilo do Přerova. Od sobotního dopoledne zdobí náměstí T. G. Masaryka zhruba dvanáctimetrový smrk ztepilý, který pokáceli pracovníci technických služeb v ulici Pod Valy.

Smrk ztepilý vysoký zhruba 12 metrů byl určen odborem životního prostředí ke kácení. Hlavním důvodem bylo riziko pádu na okolní budovy a komunikaci, díky mělkému kořenovému systému, nechráněnému a otevřenému stanovišti. Z důvodu stále častějších a silných větrů byl strom tedy označen za rizikový a město ho vybralo jako vánoční strom.

Strom se kácel přibližně ve stejném termínu jako v loňském roce. Vše bylo naplánováno tak, aby mohlo proběhnout jeho nazdobení a vše se v klidu zvládlo do rozsvěcení stromu, které bude probíhat 1. prosince v 17 hodin. "V sobotu ráno, při kácení stromu, nás překvapilo větrnější počasí právě v době, kdy jsme strom instalovali na podval. To bylo důkazem toho, že není radno si s tímto přírodním vlivem pohrávat," prozradila vedoucí zeleně technických služeb Martina Haluzíková.

Pracovníci si ale s tímto "drobným" problémem poradili a vše zvládli na jedničku. "Převoz městem probíhal plynule. Rádi bychom poděkovali firmě Montáže Přerov a.s. a městské policii za spolupráci a také občanům, kteří respektovali zákaz zastavení a neparkovali na trase převozu," dodala Haluzíková.

Reklama

GALERIE Přerov

Katalog firem » Obchod » Obchodní galerie a centra

Moderní dvoupatrové obchodní centrum o výměře 13.000m² prodejních ploch vzniklé v centru města na nároží ulic Čechova a Šířava. Autorem projektu je ATELIER 8000 spol s.r.o., stavbu rea...