Reklama

Neděle 2. října 2022, svátek má Olívie, venku je 11.8 °C

V rámci festivalu Blues nad Bečvou vystoupil v Přerově na hradbách Lauren Henderson Quartet

Zprávy z regionu

18.9.2022

Autor: hcz

Již deset let se těší pozornosti posluchačů v Přerově festival Blues nad Bečvou. V jeho podzimní části se v sobotu 17. září 2022 představila v parkánu na hradbách milovníkům jazzu a blues zpěvačka a skladatelka původem z Massachusetts Lauren Henderson. A i přes chladné počasí si na hradby našli cestu všichni ti, kteří se zaposlouchali do její příjemné kombinace jazzu, latiny, soulu a karibské hudby.

Lauren Henderson je jazzová, latin-jazzová, soulová a fusion zpěvačka a skladatelka, jejíž ústředním uměleckým tématem je karibské a latinské hudební dědictví. Žije v New Yorku, kde pravidelně hrává ve vyhlášených klubech. Koncertuje nejen ve Spojených státech, Mexiku, Španělsku, Německu, Itálii, ale navštěvuje i další evropské i latinskoamerické země. Její vokál odráží nejen mix severoamerického a karibského hudebního dědictví, ale i hispánský vliv druhého bydliště Miami.

Lauren začala jako malá studovat klavír. Zpívala v kostele a ve školních pěveckých sborech. Doma poslouchala jazzové nahrávky svých rodičů a prarodičů. Jako mladá nechtěla zpívat sóla, dokud ji k tomu nepostrčili její středoškolští učitelé. Po úspěšném absolvování vysokoškolských studií v oblasti hudby a hispánských studií pokračovala v profesionální hudební kariéře. Když žila v Pueble v Mexiku, studovala tradiční hudbu Yucatánu a v Córdobě studovala flamenco a jeho podobnost s jazzem.

"Vystoupení bylo nádherné, zpěvačka i hudebníci jsou úžasní. Jen to počasí kdyby bylo lepší," svěřila se jedna z návštěvnic a spěchala do blízké restaurace na čaj.

hcz

Reklama

AUTOKLIMEŠ - AUTOSERVIS, PNEUSERVIS

Katalog firem » Auto - moto » Pneuservis

AUTOKLIMEŠ - Kojetínská ul. 56, Přerov AUTOSERVIS - kompletní servis všech značek aut zaměřený na VW Group a Škoda - příprava i provedení STK - pravidelné servisní prohlídky - ...