V Přerově se bude zase kácet
22.10.2014
Autor: zd
Na podzim čeká dvě desítky stromů v Přerově tolik nepopulární kácení. Dendrolog v době plné vegetace posoudil 85 stromů různých druhů a 25 z nich dostalo jednoznačný verdikt – bezodkladné kácení. Přerov tak přijde o další část zeleně.
"Dendrolog posuzoval dřeviny s viditelně zhoršeným stavem a také stromy, na které si stěžují občané. Třeba kvůli tomu, že jim cloní do bytu nebo překážejí v cestě," uvedl Zdeněk Vojtášek z odboru majetku přerovského magistrátu. Na základě tohoto posudku bylo požádáno o kácení 6 lip rostoucích v ulici Sportovní v Předmostí, 2 javorů z parku na náměstí Svobody, pokácena bude i moruše zakořeněná v chodníku v ulici Dvořákova, javor na Jižní čtvrti I, lípa a jírovec z parčíku v ulici Svisle, javor ze třídy 17. listopadu, 3 jasany rostoucí v ulici U pomníku v Kozlovicích a k zemi půjde i vrba, která zakořenila v ulici Kabelíkova.
"Další stromy podle posudku dendrologa Hynka Šmerdy byly navrženy na úpravu – prováděn bude řez výchovný, redukční, zdravotní i bezpečnostní. U pěti stromů byly navrženy dynamické bezpečnostní vazby ve dvou třetinách výšky koruny," uvedla Svatava Doupalová z přerovského magistrátu.
zd
Prodejna svítidel - Blanka Vejrostová
Katalog firem » Obchod » Svítidla
Již 18 let prodáváme kvalitní interiérové i exteriérové svítidla, stolní lampy, instalační materiál, žárovky, vypínače, zářivkové tělesa, trubice. Vše také v provedení LED.

10.7.2026
Přerovská porodnice přivítala v prvním pololetí 243 miminek
Zprávy z regionu
9.7.2026
Komenského ulici čeká třítýdenní úplná uzavírka
Zprávy z regionu
8.7.2026
Přerovské autobusové nádraží čeká oprava
Zprávy z regionu
26.6.2026

