Reklama

Čtvrtek 9. července 2020, svátek má Drahoslava, venku je 15 °C

V Horní Moštěnici teklo pivo. Návštěvníci mohli hasit žízeň i bruntálským Hasičem

Zprávy z regionu

3.7.2017

Autor: hcz

Již jedenáctý ročník pivních slavností, které uspořádali stejně jako v minulých letech dobrovolní hasiči z Horní Moštěnice, je za námi. V sobotu večer přišly do místní zámecké zahrady stovky návštěvníků. Přilákala je sem nejen bohatá nabídka čtrnácti druhů zlatavého moku, ale i kapely Kameron a Spocená uklízečka.

"Každoročně připravujeme pivní slavnosti, na kterých nechybí dobré jídlo - hranolky, oblíbené speciality z grilu - žebra, klobásy, kuřecí a vepřové steaky a samozřejmě pivo. Letos máme v nabídce čtrnáct druhů piv, a to hlavně méně známých značek. Nabízíme bruntálského Hasiče nebo piva z Rakovníku a z Hlinska v Čechách. Novinkou je i ovocné pivo z Holby - brusinka s mátou. Nechybí ale ani tradiční Bernard, Svijanský máz nebo kvasničák ze Zubru," prozradila za organizátory Alena Vránová.

Návštěvníci, kteří během podvečera zaplnili zámeckou zahradu, si akci pochvalovali. A každý si mezi různými druhy piv našel tu svou značku. "Ovocné pivo mně nechutná, já se raději držím standardních piv. Dal jsem si Hasiče, ale pro mě to není to pravé. Mám ale z čeho vybírat, postupně ochutnám všechny druhy," řekl pětadvacetiletý Petr z Přerova. Jeho kamarád Mirek prozradil, že už ochutnal čtvrtou značku. "Je tu větší možnost ochutnat piva, na které jen tak nenarazím. Zkusil jsem už čtvrté, je fajn, ale budu pokračovat, noc je ještě mladá," dodal s úsměvem.

Foto: Hana Žáčková

hcz

Reklama

HRAD SOVINEC

Katalog firem » Cestovní ruch » Hrady, zámky

11 a 12. července 2020
Na příkaz císaře
VELKOLEPÝ RYTÍŘSKÝ TURNAJ !!!
AKCE ROKU !!!
Bitva plná jedinečných a nelítostných soubojů.
Záruka vysoké kvality celodenního programu !!
Život a etiketa při námluvách na Gotické tvrzi.
VÍCE NA: http://akce.sovinec.cz/2020akce/2020.07.11- program.htm