Reklama

Sobota 10. června 2023, svátek má Gita, venku je 22.7 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Uvidí buňku v prostoru nebo stádo dinosaurů. 3D realita míří do přerovských škol

Zprávy z regionu

12.1.2022

Autor: red

Výuka přírodních věd se pro přerovské školáky stane zábavnou zážitkovou lekcí. Děti pomocí speciálních 3D brýlí vstoupí do virtuální reality a naskytne se jim úplně jiný pohled, než jaký jim nabízí klasická učebnice. Mohou si zblízka a v prostoru prohlédnout třeba buňku, ocitnou se v pralese nebo se vydají prozkoumat povrch Měsíce. Projekt, který do škol prosadila radnice, je prvním svého druhu v celém Olomouckém kraji. Město do něj investovalo 800 tisíc korun.

Náměstek Petr Kouba seznámil s novou školní pomůckou vedení všech osmi základních škol

Foto: Magistrát města Přerova

Několik stovek elektronicky zpracovaných materiálů ve formě 3D modelů, animací a videí, simulací, panoramatických fotek či rozšířené reality budou mít k dispozici učitelé přírodních věd z přerovských základních škol už ve druhé polovině tohoto školního roku. "Partnerem města se stala společnost Corinth, která dodá školám unikátní software, 3D brýle a v závěru ledna proškolí pedagogy především přírodních věd, jak učební pomůcku 21. století maximálně využívat," uvedl náměstek primátora pro oblast školství Petr Kouba. Jako učitel, který za katedrou strávil čtvrt století, se domnívá, že chystaná novinka děti nadchne a podpoří jejich přirozenou zvídavost. "Přerovští školáci budou mít jako první v kraji možnost stát se součástí ojedinělého výukového programu, na němž se podíleli odborníci z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Zcela jistě ocení, když si budou moci prohlédnout třeba stavbu rostlin, části lidského těla, geometrické vzorce, molekuly ve 3D rozlišení, nebo videa experimentů, které nelze z důvodu extrémního nebezpečí provádět ve školních laboratořích," doplnil Kouba. Software lze použít na zařízeních jako PC, tablety, interaktivní tabule, dotykové obrazovky – to všechno už dnes mají školy běžně k dispozici.

I pedagogové očekávají, že se školákům z druhého stupně bude líbit, když se dostanou k věcem, které na obrázcích v učebnicích nenajdou. Navíc některé objekty si mohou přibližovat a zkoumat je v detailech. I fyzika, chemie, přírodověda či zeměpis se mohou stát atraktivnějšími předměty. "Je to zajímavé zpestření výuky, které vítáme. Věříme, že naše školáky bude díky této novince probíraná látka více bavit," říká ředitelka Základní školy Trávník Kamila Burianová.

red

Reklama

U Medvídka - restaurace, bar

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

- od pondělí do pátku výběr minimálně z 15 jídel na menu za skvělé ceny - točíme ZUBR 11°, OSEČAN 12° - na objednávku (salámové, sýrové a zabíjačkové mísy, vepřové a kuřecí...