Reklama

Pondělí 23. července 2018, svátek má Libor, venku je 28 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Úterý bylo na Hranicku ve znamení krádeží

Krimi

15.2.2017

Autor: dk

Policisté na Hranicku měli včera plno práce s hlášenými krádežemi. Pachatelé kradli věci ze zamčených aut, odcizena byla také peněženka s osobními doklady a finanční hotovostí. Byl vyloupen také rodinný dům.

Ilustrační foto Ilustrační foto Foto: Archiv redakce

K prvnímu případu vyjížděli policisté v ranních hodinách do Bělotína, kde neznámý pachatel rozbil okno osobního auta a ukradl dva batohy viditelně odložené na zadním sedadle. Zatímco ukradené věci byly v hodnotě 1 500 korun, škoda na poškozeném vozidle činí 10 000 korun. Policisté vzápětí vyjížděli do Potštátu, kde pachatel ukradl věci z odstaveného auta obdobným způsobem. Ze sedadla odcizil peněženku s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí 1 500 korun. Celková škoda poškození byla vyčíslena na 23 000 korun.

Odpoledne policisté vyjížděli do části v Hranicích, kde neznámý pachatel vykradl rodinný dům. Pomocí kusu zámkové dlažby rozbil okno a dostal se do domu. Odcizil dva zlaté řetízky a dvoje hodinky. Po cestě se stavil také v kuchyni, kde vykradl i ledničku. Francouzským oknem poté dům opustil. Škoda byla předběžně vyčíslena na 34 000 korun. V podvečer si zase sedmadvacetiletá žena odložila na prodejní pult s rychlým občerstvením v Hranicích peněženku. Když se po pěti minutách vrátila, peněženka už měla jiného majitele. Žena tak přišla o 13 900 korun, osobní doklady a dvě platební karty.

Loni policisté zaznamenali a vyšetřovali v celém okrese 95 případů vykradených vozidel, z nichž pouze jedna desetina se podařila objasnit. Za letošní rok je hlášeno případů pět. Policisté upozorňují majitele vozu, aby nenechávali ve vozidle viditelně odložené věci, které by mohly přitáhnout nechtěnou pozornost.

dk

Reklama

Divadelní V. klub Přerov

Katalog firem » Kultura » Divadla

Divadelní komedie
MANŽELSTVÍ V KOSTCE.
5.9. od 19.00

MANŽELSTVÍ V KOSTCE

scénář a režie: Luboš Balák
hrají: Zuzana Kronerová, Oldřich Navrátil

Píše se rok 1987. Léto. Jez na Berounce. Mladý Emil alias Válec se právě pokusil nebezpečný jez sjet. Udělal se. A vůbec to nevypadalo dobře. Naštěstí ho mladá Marcela alias Borůvka zachránila. Vytáhla ho za pádlo. A když tak seděli po prožitém nebezpečí v letní podvečer na břehu Berounky, a hlasitě oddychovali, zamilovali se. To byl začátek jejich dlouhé cesty. Začátek manželství, které pak trvalo sto let.

Manželství v kostce je nová komedie Luboše Baláka o věčném souboji mužů a žen, který netrvá jen sto let a který se netýká jen dvou jedinců. Týká se všech a prožíváme ho znovu a znovu. Emil a Marcela ho dávají jen poněkud extrémněji. Kolikrát se vlastně toho druhého pokusili zavraždit? A jak je možné, že ten druhý partner ještě vůbec žije? A jak to, že jsou pořád spolu a nepukla jim hlava?