Reklama

Neděle 24. června 2018, svátek má Jan, venku je 19.4 °C

Tříkrálový ohňostroj byl velkolepý

Zprávy z regionu

7.1.2018

Autor: hcz

Na novoroční ohňostroj si Přerované počkali do Tří králů. Zatímco se první pokus z důvodu technické závady na Nový rok nevydařil, ten druhý stál za to. Tisíce očí sledovaly v sobotu vpodvečer noční oblohu, kterou rozzářily barevné hvězdy.  

Příprava ohňostroje trvala ohňostrůjci Pavlu Novákovi dva měsíce. "Od devíti hodin jsme tady na místě a připravujeme ohňostroj, který vypukne v šest hodin. To, co se stalo na Nový rok, si neumíme vysvětlit. Systém fungoval od září a po jeho rozebrání jsme nikde nenašli žádnou chybu," svěřil se Pavel Novák, který si za Tříkrálový ohňostroj od diváků vysloužil opakovaný aplaus .

Ohňostroj byl odpálen po šesté hodině večerní z prostranství u majáku. Tisíce lidí ho sledovaly nejen z obou břehů řeky Bečvy, ale i z městských hradeb, z lávky a z Tyršova mostu. Na velkolepou podívanou se přišli podívat nejen místní, ale přijeli i lidé z širokého okolí. "Když jsme slyšeli, že dnes bude v Přerově ohňostroj, rozhodli jsme se, že se s dětmi na něj pojedeme podívat," řekl mladý pár z Horní Moštěnice. "Je to neobvyklé dělat ohňostroj na Tři krále, ale co, hlavně že se vydařil a lidi jsou spokojení," dodal Zdeněk Zahradník. "Velice krásný ohňostroj a úžasná byla hlavně druhá polovina. A ta hudba, ta byla k tomu parádní. Opravdu moc děkujeme, bylo to krásné a stálo za to si počkat," ozývalo se po skončení ohňostroje z davu.

Někteří návštěvníci si k břehům Bečvy přinesli i šampaňské, aby si připili a opožděně tak oslavili Nový rok. Jiní, hlavně ti, kteří měli s sebou malé děti, nezapomněli na prskavky.

hcz

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

SUPER LAST MINUTE

EGYPT - 8 dní odlet Praha 26.06. – 03.07.

HURGHADA

Empire Hotel *** all inclusive 10 290 Kč
Empire Beach Resort *** all inclusive 10 390 Kč
Elysees Hurghada *** all inclusive 10 790 Kč
Panorama Hurghada ***+ all inclusive 10 790 Kč
Royal Star Beach Resort **** all inclusive 10 890 Kč
Magawish Village & Resort *** all inclusive 10 990 Kč
Magic Beach Hotel **** all inclusive 10 990 Kč
Minamark *** all inclusive 10 990 Kč
Shams Safaga *** all inclusive 10 990 Kč
Sphinx **** all inclusive 10 990 Kč
Bella Vista *** all inclusive 11 390 Kč

1.dítě 2-14 let na přistýlce ve vybr. kap. v doprovodu 2 dosp.os.
již od 7 990 Kč