Reklama

Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie, venku je 2.3 °C

Toalety v malé pasáži se dočkají rekonstrukce

Zprávy z regionu

20.10.2015

Autor: zd

Do 20. listopadu potrvá oprava veřejných toalet, které na Žerotínově náměstí provozují Technické služby města Přerova. Rekonstrukce budou probíhat po etapách - a v době prací budou veřejné záchody zavřené. K první uzavírce dojde od dnešního dne do 27. října. Celkově se částka za opravy vyšplhá na více než 200 tisíc korun.

"Opraví se vnější fasáda, vyměníme okna a dveře, opravíme vnitřní omítky, provedeme malbu," řekl jednatel Technických služeb města Přerova Bohumír Střelec. V "malé pasáži" jsou dvě toalety pro dámy a jedna pro muže. Vnitřní dispozice se ale měnit nebude. "Máme projekt na kompletní opravu veřejných záchodů, ale ta by přišla zhruba na milion korun. Prozatím s tak nákladnou rekonstrukcí nepočítáme," doplnil Střelec.

V Přerově je několik veřejných záchodů, ale žádné nejsou s nonstop provozem. Například zmíněné veřejné záchody na Žerotínově náměstí končí o půl páté odpoledne. Nejdelší provozní dobu mají toalety na vlakovém nádraží, kde je otevřeno od pondělí do neděle od 5 do 22 hodin. Lidé mohou dále využít i záchody v Městském informačním centru v Předmostí, na autobusovém nádraží, v proluce v Kratochvílově ulici a na náměstí Svobody – u venkovního bufetu. Před časem byly díky milionové investici zprovozněny veřejné toalety i ve dvorním traktu magistrátu ve Smetanově ulici.

V minulosti přispívalo město na toalety Městskému domu a lidé je tak mohli využívat, i když nebyli hosty restaurace. Tato dohoda ale už neplatí. Peníze z kasy města ale na záchody pamatují. "Magistrát přispívá částkou 18 tisíc korun provozovateli záchodků v Kratochvílově ulici a hradíme i prokazatelnou ztrátu Technickým službám města Přerova, které se starají o toalety na Žerotínově náměstí a na hřbitově. Čtvrtletně to dělá přibližně 80 tisíc korun,“ doplnil Miroslav Kašpárek z odboru majetku přerovského magistrátu. Zhruba před pěti lety měli zástupci Přerova k dispozici studii na samoobslužná WC, která počítala s pěti toaletami - ty by měly místo ve vytipovaných ulicích Přerova a byly by dostupné 24 hodin denně. K realizaci ale nedošlo – mimo jiné i proto, že jeden záchod by vyšel na 2 miliony korun.

zd

Reklama

Malířství - natěračství Duha Přerov - Tomáš Iž

Katalog firem » Řemeslníci » Malíři, natěrači

AKCE od 1.12. do 31.3. 2023 - 2024

MALÍŘSKÉ PRÁCE
Platí pro seniory a bytové jednotky.
Při minimální objednávce nad 8,500 Kč SLEVA -15%

PROTIPLÍSŇOVÉ MALBY
Při minimální objednávce v hodnotě 4,500 Kč sleva 10%

NÁTĚRY VAN
Max vzdálenost v okruhu 25 km.
Původní cena 5,600 Kč, -.
Akční cena 5,200 Kč,-.
Senioři 5,000 kč,-.

Přerov, Olomouc, Kojetín, Kroměříž, Hulín, Holešov,Lipník nad Bečvou, Bystřice pod Hostýnem, Hranice na Moravě.

WWW:
malirstvinateracstvi-duha.webnode.cz

EMAIL:
malirstvi-duha@seznam.cz

TEL:
+420 734 645 509