Reklama

Čtvrtek 21. října 2021, svátek má Brigita, venku je 14.3 °C

Tisíc tři sta nových keřů zdobí přerovský hřbitov. Místa posledního odpočinku se připravují na Dušičky

Zprávy z regionu

11.10.2021

Autor: red

Novou kobercovou výsadbu z vytrvalých okrasných dřevin dostal před Památkou zesnulých přerovský hřbitov. V místní části Předmostí se zase osazuje svah pod hřbitovem. V Henčlově se rovněž počítá s novou výsadbou, ale ta je zatím jen na papíře.

Nově osázená plocha pod smuteční síní

Foto: Magistrát města Přerova

Čerstvě osázený středový záhon před přerovskou smuteční síní kopíruje architekturu budovy, která je do písmene A. "Brslen, levandule, nízké jehličnany a další rostliny jsou proto vyvedeny rovněž do tvaru trojúhelníku. Zvolili jsme druhy, které budou stálezelené, tedy celoročně olistěné," uvedla Lenka Zábojníková z Technických služeb města Přerova. Aby nový záhon byl pořád v dobré kondici a vypadal svěže, je jeho součástí závlahový systém, který bude rostlinám dávkovat potřebné množství vody. "Celkem jsme tu nechali vysadit 1 300 kusů keřů, které nás i s prací okolo přišly na 123 tisíc korun," doplnil radní Michal Zácha. Vzpomněl, že úprava se týkala také čestných hrobů významných přerovských osobností, které jsou ve správě města – na nich jsou teď nově vysazeny macešky. Na vsypové loučce u kolumbária byly odstraněny letničky a místo nich tam kvetou červené vřesy.

Zahradníci mysleli také na hřbitov v Předmostí, kde do konce příštího týdne bude nová zeleň u hlavního vstupu, která má nejen potěšit na pohled, ale i zpevnit svah pod místem posledního odpočinku. A na změnu čekají také v Henčlově, kde byly na hřbitově před časem vykáceny letité túje. "Mám již skicu, na níž je rozvržena nová výsadba. Budou tam jehličnany a půdopokryvné rostliny v takové skladbě, aby vždy o Dušičkách pěkně kvetly. Kříž, který tu stojí, bude mít zadní část pokrytou tisem," řekla Lenka Zábojníková.

Na všech hřbitovech ve správě Technických služeb města Přerova navíc aktuálně probíhá úklid. Sběr listí, do konce října budou pokoseny travnaté plochy, pracovníci technických služeb odstraní plevel z chodníků a dojde i na sběr nepoužívaných váz, květináčů a dalších odložených věcí.

red

Reklama

DORTY Martina Tovaryšová

Katalog firem » Služby » Cukrářská výroba a pečení dortů

Zakázková výroba a zhotovení návrhů svatebních, dětských, narozeninových, firemních a netradičních dortů.