Reklama

Středa 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec, venku je 18.7 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Tisíc tři sta nových keřů zdobí přerovský hřbitov. Místa posledního odpočinku se připravují na Dušičky

Zprávy z regionu

11.10.2021

Autor: red

Novou kobercovou výsadbu z vytrvalých okrasných dřevin dostal před Památkou zesnulých přerovský hřbitov. V místní části Předmostí se zase osazuje svah pod hřbitovem. V Henčlově se rovněž počítá s novou výsadbou, ale ta je zatím jen na papíře.

Nově osázená plocha pod smuteční síní

Foto: Magistrát města Přerova

Čerstvě osázený středový záhon před přerovskou smuteční síní kopíruje architekturu budovy, která je do písmene A. "Brslen, levandule, nízké jehličnany a další rostliny jsou proto vyvedeny rovněž do tvaru trojúhelníku. Zvolili jsme druhy, které budou stálezelené, tedy celoročně olistěné," uvedla Lenka Zábojníková z Technických služeb města Přerova. Aby nový záhon byl pořád v dobré kondici a vypadal svěže, je jeho součástí závlahový systém, který bude rostlinám dávkovat potřebné množství vody. "Celkem jsme tu nechali vysadit 1 300 kusů keřů, které nás i s prací okolo přišly na 123 tisíc korun," doplnil radní Michal Zácha. Vzpomněl, že úprava se týkala také čestných hrobů významných přerovských osobností, které jsou ve správě města – na nich jsou teď nově vysazeny macešky. Na vsypové loučce u kolumbária byly odstraněny letničky a místo nich tam kvetou červené vřesy.

Zahradníci mysleli také na hřbitov v Předmostí, kde do konce příštího týdne bude nová zeleň u hlavního vstupu, která má nejen potěšit na pohled, ale i zpevnit svah pod místem posledního odpočinku. A na změnu čekají také v Henčlově, kde byly na hřbitově před časem vykáceny letité túje. "Mám již skicu, na níž je rozvržena nová výsadba. Budou tam jehličnany a půdopokryvné rostliny v takové skladbě, aby vždy o Dušičkách pěkně kvetly. Kříž, který tu stojí, bude mít zadní část pokrytou tisem," řekla Lenka Zábojníková.

Na všech hřbitovech ve správě Technických služeb města Přerova navíc aktuálně probíhá úklid. Sběr listí, do konce října budou pokoseny travnaté plochy, pracovníci technických služeb odstraní plevel z chodníků a dojde i na sběr nepoužívaných váz, květináčů a dalších odložených věcí.

red

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

Egypt - Marsa Alam
Odlet Brno 15.08.2022


FLAMENCO BEACH RESORT ****
7 nocí All inclusive, dítě od 8 390 CZK
13 890 Kč

HOTELUX ORIENTAL COAST ****
7 nocí All inclusive, dítě od 8 390 CZK
14 590 Kč

ROYAL BRAYKA BEACH ****
7 nocí All inclusive, dítě od 8 390 CZK
15 190 Kč

THREE CORNERS EQUINOX ****
7 nocí All inclusive, dítě od 8 390 CZK
15 690 Kč

SHONI BAY ****
7 nocí All inclusive, dítě od 8 390 CZK
16 090 Kč

PICKALBATROS SANDS PORT GHALIB *****
7 nocí All inclusive, dítě od 7 990 CZK
16 290 Kč

Více nabídek Vám rádi sdělíme telefonicky, emailem nebo u nás v kanceláři!

více na: www.ck-palma.cz