Reklama

Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka, venku je 0.4 °C

Tenkrát v osm po 25 letech - Jardo, děkujeme... Synkopa to v "Měšťáku" rozjela

Zprávy z regionu

13.11.2022

Autor: hcz

Sobotní večer 12. listopadu patřil v Městském domě v Přerově Synkopě a vzpomínce na zpěváka, textaře a muzikanta Jaroslava Wykrenta, který zemřel letos v březnu. A plno bylo nejen v sále, ale i v předsálí.

Úvodní část večera byla věnována symbolickému rozloučení a vzdání pocty Jaroslavu Wykrentovi. Na Jardu zavzpomínali jeho kamarádi Bob Přidal, který moderoval celou akci, Ivan Němeček, Petr Němec, kterému se vybavil jeden ze dnů, které spolu s Jardou Wykrentem strávili. "Nachomejtli jsme se na pohřbu a farář, nejspíš posilněn alkoholem, pronesl poslední slova: Spi sladce a buď zdráv." Nechybělo ale ani vyznání Marie Rottrové: "Byl to veselý, společenský člověk." Městský dům se s Jardou rozloučil písničkami Žluté listí a při Agnes nechyběl ani standing ovation. Lidé tleskali a spolu s kapelou Synkopa, která hrála v novém složení, se neslo sálem "Bývalas Ágnes jak mladý víno, při prvním polibku se každej zpil, pro tebe, Ágnes, jak pro žádnou jinou den začal půlnocí a krátkej byl. Mívalas, Ágnes, tělo tak bílý, jako je nejhladší bělostný sníh, dovedlas, Ágnes, milovat jen chvíli a nikdo nevěřil, že to byl hřích. Víno dál teď na jazyku válej, starý víno, ročník dvacet šest. Když ti chutná, tak si klidně nalej, je v něm aspoň tisíc spadlejch hvězd."

Synkopa hrála v obměněné sestavě, protože zemřel zpěvák Petr Řihošek, a Vláďa Peška ze zdravotních důvodů z kapely odešel. "Dnes večer ale v jedné části vystoupí," prozradil dlouholetý kamarád a hlavní organizátor večera Bohuslav Přidal.

 

"Mám radost, že jsme se tímto způsobem mohli symbolicky rozloučit s Jardou. Chtěl jsem vzpomínku založit na osobních pocitech lidí, kteří ho znali, a na tom, co jsme společně prožili," řekl Bohuslav Přidal.


"Dnešní večer je velmi emotivní, nechybí úžasná atmosféra a krásné písničky. Na Synkopu chodím již od mládí. Marně vzpomínám, ale snad jsem nevynechal ani jeden z jejich koncertů tady v Městském domě a pokud ano, tak by mě omluvila jen nemoc....." prozradil s úsměvem dvaašedesátiletý Milan.

Písničky Synkopy se nesly sálem. Lidé tančili a skvěle se bavili. "Dnes budeme také vzpomínat na křest CD Synkopy "Tenkrát ve tři", nebude chybět projekce fotografií a taneční zábava vyvrcholí o půlnoci videodiskotékou pod názvem Dvacet pět let za třicet minut," doplnil výčet všeho, co návštěvníkům dnešní večer nabídne, dlouholetý přítel Jardy Wykrenta Bob Přidal.

hcz

Reklama

RESTAURANT ROUTE 66

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Zveme všechny motorkáře, cyklisty i pěší do nově otevřené restaurace Route 66. Nabízíme denní menu, jídla na objednávku, speciality - hamburgery, dále něco na chuť k pivku, mnoho druhů...