Reklama

Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka, venku je 0.5 °C

Světlušky rozsvítily Lagunu

Zprávy z regionu

5.11.2022

Autor: hcz

Turistický oddíl TOM Lišáci s podporou Geroye uspořádal v pátek 4. října 2022 pro všechny sportovně a romanticky naladěné "duše" první ročník nočního dobročinného běhu na podporu nevidomých s názvem Běh pro Světlušku. Na Lagunu se "sletěly" světlušky všech věkových kategorií.

I když počasí zrovna světluškám nepřálo, na startu nechyběli benjamínci, ale ani odrostlejší milovníci běhu. Akci přišlo podpořit několik desítek běžců.

"Je to první taková akce, kterou náš turistický oddíl TOM Lišáci pořádá. Dnes nás ale zklamalo počasí. Škoda, že prší..." řekl za organizátory Ladislav Župka. "Pro běžce jsme připravili tři trasy. Startuje se od Bašty u Dokládalů a krátký okruh o délce 900 metrů vede okolo Laguny. Střední trať pak pokračuje přes bikros, k lávce u tenisu zpět k Baště u Dokládalů a měří 1640 metrů. Ten nejdelší okruh - 3340 metrů, vede kolem loděnice přes most po druhém břehu řeky Bečvy k lávce U Tenisu a zpět k baště," dodal Župka. Běh pro Světlušku odstartoval úspěšný běžec Tomáš Blaha.

"Přišly jsme tuto akci podpořit, je to na dobrou věc a ještě děláme něco pro zdraví. Pořádně to tady "rozsvítíme", řekly s úsměvem kamarádky Petra a Eva, které ani deštivé počasí neodradilo.

Vybrané startovné předají organizátoři nadačnímu fondu Světluška.

hcz

Reklama

Optika Mitáš s.r.o.

Katalog firem » Obchod » Oční optika

Sleva 40% na multifokální čočky, 30% na PC filtr, 20% na ztenčené čočky/1,6 , 1,67, 1,74/. Možnost zakoupení dárkových poukazů. Na počkání provádíme také drobné opravy.
Měření zraku Po-Pá 8:00-17:00 (dle domluvy).