Reklama

Sobota 21. července 2018, svátek má Vítězslav, venku je 25.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Super oslava: kapela Pantograf slavila výročí

Kultura

7.11.2016

Autor: hcz

Už je to čtyřicet let, co se bývalá přerovská Komuna otřásala v základech. Tehdy ovládala tamní pódium kapela Pantograf, která měla ve svém repertoáru převzaté pecky světoznámých rockových kapel jako Rainbow, Uriah Heep, ZZ Top, Toto, Whitesnake nebo Manfred Mann. Po dvacetileté odmlce, kdy o kapele nebylo ani vidu, ani slechu, se Pantograf vrátil zpět, a to omlazen a v plné síle. Oslavit čtyřicáté výročí založení a hlavně připomenout si dobu, kdy Pantograf boural nejen sály, ale i srdce fanoušků, si přišli do zaplněné restaurace Pivovar v sobotu večer připomenout nejen bývalí spoluhráči kapely, ale i jejich fanoušci.

"Jednou přišel za mnou do práce Milan Strnadel, jeden ze zakládajících členů Pantografu, s dotazem, jestli bych se nechtěl stát jedním ze členů kapely a vzkřísit tak slávu Pantografu. Váhal jsem, vůbec jsem neznal repertoár… Hodiny jsem strávil poslechem rockových hitů sedmdesátých let. Nakonec jsem souhlasil a šel do toho," prozradil Mira Bedřich, který rockovým peckám propůjčil svůj hlas.

V restauraci bylo plno. Mohutný aplaus se ozýval po každé písničce a stará kronika s historií kapely cestovala napříč sálem, stůl od stolu. Nejedno oko zůstalo suché. Zažloutlé fotografie vykouzlily u někoho úsměv, jiným připomněly dobu dávno minulou. "Já si přišel poslechnout kluky a hlavně zavzpomínat," svěřil se bubeník VHS Pavel Konvička, a nebyl sám. Do restaurace přišli i přerovští muzikanti Lumír Tšpon, Dušan Millonig, Pavel David, Petr Skácel, a mnozí další. A nechyběli ani bývalí členové Pantografu - z Německa, ze Stuttgartu, dokonce dorazil i Vladimír Hugo Hýbner. A fanoušci? Ti byli nadšení. "Super, je to nářez, to tu chybělo," ozývalo se od stolů a z ochozů restaurace. Oslava se vydařila, kluci mohou být spokojení.

Nyní hraje kapela ve složení: Mira Bedřich - zpěv leader; Miloš Buček - zpěv, percuse; Milan Strnadel - kytara, zpěv; Luďa Kadák - baskytara; Lukáš Brablík - bicí aTomáš Hambálek - klávesy, zpěv.

A pro to, kteří nestihli víkendovou oslavu, máme jeden tip - přijďte 21. prosince v 17:00 na náměstí TGM, uvidíte a uslyšíte sami.

hcz

Reklama

DUHA KLUB DLAŽKA

Katalog firem » Kultura » Agentury, organizace

Zájmový mezinárodní klub, je členem sdružení DUHA. Akce probíhají formou sportovních klání, kulturních večerů, jedno i vícedenních pobytů. Tábory pro děti, mládež, pro rodiče s dětmi.