Reklama

Středa 12. srpna 2026, svátek má Klára, venku je 15.1 °C

Strážníci objevili na diskotéce sedmnáct opilých dětí. Nadýchaly i tři promile

Krimi

19.12.2011

Autor: ftv snm

Celkem sedmnáct opilých mladistvých objevili v noci na sobotu přerovští strážníci společně s policisty při kontrole diskotéky na výstavišti. Nejvyšší hodnotu naměřili šestnáctiletému účastníkovi, který měl 2,93 promile alkoholu, řekl ředitel přerovské městské police Omar Teriaki. Jde přitom o stejnou diskotéku, na které policisté před měsícem objevili patnáctku opilých dětí. Problémem se tehdy zabývalo i vedení radnice.

"Zjistili jsme celkem 17 osob mladších 18 let, které nadýchaly alkohol. V porovnání s předchozí akcí byla na diskotéce třetina lidí, přesto nebyl problém tam vychytat 17 opilých lidí," uvedl ředitel strážníků.
Po předchozí kontrole žádali strážníci pořadatele akce, aby měl u vchodu testery na alkohol, které by vyloučily příchod mladistvých do podniku pod vlivem alkoholu. Žádali také, aby do provozního řádu uvedl, že tam nesmí podnapilé osoby mladší 18 let. "Provozovatel to však nesplnil, teoreticky se tak do areálu mohli dostat tito lidé pod vlivem alkoholu. Máme však několik případů, kdy máme svědky na to, že jedna z obsluhujících prodala mladistvým pivo," doplnil Teriaki.

Společně s policisty se akce účastnily také sociální kurátorky. Pro všechny podnapilé mladistvé si museli přijet v noci rodiče. Případ budou úředníci řešit i nadále. Stejně tak hodlají strážníci i policisté v těchto kontrolách pokračovat.
Při předchozí policejní akci skončili dva z mladistvých kvůli opilosti v nemocnici. Výsledky se tehdy zabývalo i vedení Přerova. "Znepokojilo nás to a chceme, aby se dále pokračovalo v těchto namátkových kontrolách. Bylo by rovněž vhodné zvážit další pokračování diskotéky na výstavišti," uvedl tehdy primátorův náměstek Dušan Hluzín.
Na diskotéku Citov na přerovské výstaviště míří mládež nejen z Přerova, ale i z širokého okolí, z Lipníku nad Bečvou, Hranic i z Holešova a Kroměříže. Má velkou popularitu, při předchozí policejní akci tam bylo zhruba 2500 lidí.

ftv snm

Reklama

RJ - Cyklo Konečný

Katalog firem » Obchod » Cykloprodejny

PRODEJNA: KRAMÁŘOVA 15(u nádraží)
Jízdní kola značek Maxbike,Rock Machine,Galaxy,Stevens.Velký výběr náhradních dílů,kvalitní servis.
.Garanční prohlídka a seřízení po ujetí cca 100 km.

Elektrokola:Lectron,R.Machine.
Novinka:E-Babeta,cena 24.900,-Kč