Reklama

Pátek 5. června 2020, svátek má Dobroslav, venku je 19.3 °C

Stravovací provoz přerovské nemocnice efektivně reagoval na epidemiologická opatření

Zprávy z regionu

22.4.2020

Autor: red

Na epidemiologickou situaci spojenou s COVID-19 musely v přerovské nemocnici aktivně reagovat také profese, které nejsou primárně spojené se zdravotnictvím. Změnit systém práce bylo zapotřebí ve stravovacím provozu. Nyní se zde pracuje v týmech, muselo také dojít ke změně logistiky vydávání obědů. Jejich počet sice klesl, nicméně práce kuchařů je v současné době náročnější, ale úspěšně ji zvládají i s rouškami na tváři.

Vedoucí stravovacího provozu Nemocncie Přerov Jiřina Poppová

V důsledku epidemiologické situace jsou kuchaři preventivně rozděleni do dvou týmu, které se
střídají po jednom dni. V jedné směně jich tak pracuje méně, přitom musí zvládat více povinností za stejný čas. "Přesto ale svou práci zvládají velice dobře a zodpovědně," těší Jiřinu Poppovou, vedoucí nutriční terapeutku Nemocnice Přerov. "Obědy pro pacienty jsou na všechna standardní oddělení vydávány v tabletech, ale na oddělení, která jsou vyčleněna pro pacienty s COVID-19, je strava posílána v jednorázovém nádobí. Stejným způsobem je zajištěno stravování na těchto odděleních i pro zaměstnance," pokračuje vedoucí.

Ostatní zaměstnanci přerovské nemocnice i nadále chodí na polední jídlo do jídelny, ale každé nemocniční oddělení má na oběd přesně vyčleněný čas. Jídelní stoly jsou od sebe oddělené, před vstupem do jídelny se nachází dezinfekce na ruce.

I přes řadu nutných opatření došlo v nemocničním stravovacím provozu k minimálním změnám
v nabídce, zaměstnanci si mohou pochutnat na jednom z pěti jídel, místo obvyklých šesti. "U pacientů zůstalo vše stejné, strava je jim připravována dle diet ordinovaných lékařem," uvedla Jiřina Poppová s tím, že před koronavirem stravovací provoz v Nemocnici Přerov připravoval kolem 320 obědů pro pacienty a 340 obědů pro zaměstnance. Nyní její tým pro pacienty vaří 200 jídel a dalších 260 pro zaměstnance. 

red

Reklama

RESTAURANT ROUTE 66

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Tento víkend Vás zveme na ŘÍZKOVÉ HODY!. Těšit se můžete na vepřové, kuřecí, telecí, zvěřinové, krůtí atd.
Těšíme se na Vás v pátek od 17 hod, sobota a neděle od 10 hod. Na čepu Zubr Grand, Pilsner Urquell, Birell pomelo/ grep.