Reklama

Pondělí 23. července 2018, svátek má Libor, venku je 28 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Spor dvou mužů skončil vraždou. Policie dopadla osmnáctiletého vraha hned druhý den

Krimi

8.2.2017

Autor: zd

Osmnáctiletý mladík a devětapadesátiletý muž v neděli v noci popíjeli v bytě staršího z nich, došlo k hádce a neštěstí bylo na světě. V pondělí v dopoledních hodinách byl devětapadesátiletý muž nalezen mrtev. Pitva prokázala, že se jednalo o vraždu. Už v úterý ráno byl pachatel dopaden.

"K vraždě došlo v noci z neděle na pondělí. Můžu potvrdit, že útok byl velmi intenzivní a poškozený utrpěl velmi vážná zranění. Byl ve svém bytě nalezen mrtvý v pondělí v dopoledních hodinách lidmi, kteří v domě také žili," nastínil plukovník Radovan Vojta a dodal také, že díky rozsáhlému pátrání měli policisté už v pondělí večer jasnou představu o tom, kdo vraždu spáchal. "Dostali jsme předběžný souhlas k zadržení osmnáctiletého mladíka, který byl tou dobou na útěku. V úterý ráno se nám ho podařilo v jednom přerovském bytě vypátrat a zadržet bez nutnosti použití donucovacích prostředků," uvedl.

Podle slov policie byl osmnáctiletý muž v době činu pod vlivem alkoholu. S největší pravděpodobností, výsledek ukáže až pitva, byl opilý i zavražděný. Oba muži se znali, popíjení v bytě se osudnou noc nekonalo poprvé.

Zadržený mladý muž má za sebou násilnou i majetkovou trestnou činnost. Nejprve s policií po dopadení spolupracoval, nyní dle slov policie využil možnosti nevypovídat. "Muž je obviněn ze zvlášť závažného zločinu vražda a byl podán návrh na jeho vzetí do vazby," konstatoval na závěr Vojta.

Obviněnému hrozí až osmnáct let za mřížemi.

zd

Reklama

Divadelní V. klub Přerov

Katalog firem » Kultura » Divadla

Divadelní komedie
MANŽELSTVÍ V KOSTCE.
5.9. od 19.00

MANŽELSTVÍ V KOSTCE

scénář a režie: Luboš Balák
hrají: Zuzana Kronerová, Oldřich Navrátil

Píše se rok 1987. Léto. Jez na Berounce. Mladý Emil alias Válec se právě pokusil nebezpečný jez sjet. Udělal se. A vůbec to nevypadalo dobře. Naštěstí ho mladá Marcela alias Borůvka zachránila. Vytáhla ho za pádlo. A když tak seděli po prožitém nebezpečí v letní podvečer na břehu Berounky, a hlasitě oddychovali, zamilovali se. To byl začátek jejich dlouhé cesty. Začátek manželství, které pak trvalo sto let.

Manželství v kostce je nová komedie Luboše Baláka o věčném souboji mužů a žen, který netrvá jen sto let a který se netýká jen dvou jedinců. Týká se všech a prožíváme ho znovu a znovu. Emil a Marcela ho dávají jen poněkud extrémněji. Kolikrát se vlastně toho druhého pokusili zavraždit? A jak je možné, že ten druhý partner ještě vůbec žije? A jak to, že jsou pořád spolu a nepukla jim hlava?