Reklama

Čtvrtek 21. října 2021, svátek má Brigita, venku je 15 °C

Skončily tři dny hodování

Zprávy z regionu

8.8.2021

Autor: hcz

Horké letní počasí provázelo třídenní Svatovavřinecké hody v Přerově. Oslavy odstartovaly již v pátek podvečer. Na Horním náměstí to bylo vernisáží Hanácký nebe, kterou přichystal v Galerii města Přerova místní folklorní soubor Haná Přerov a na hlavním náměstí TGM na pódiu vystoupením kapel Re-Vox, Limetall a Pirillo, které zároveň pokřtilo své první CD s názvem Na staré půdě.

Kmotry nového, prvního CD rockové legendy – kapely Pirillo, se stali členové Limetallu. Milovníci rocku si spolu s kapelou zavzpomínali na začátky, kdy před osmatřiceti lety kapela odstartovala svou hvězdnou kariéru. Doprovázela v devadesátkách zpěvačku Věru Špinarovou, hostovala v televizi, rozhlase, dobývala pódia na rockových festivalech. A písničky Patka, Netopýr, nebo třeba Koupím si vrak nezestárly si je spolu s Pirillem notovalo i obecenstvo na náměstí.

vernisáž Hanácký nebe

Limetal

Pirilo je tady

Pirilo a sladký dort

Druhý den se hodovalo na náměstí TGM, od ranních hodin to na podiu rozbalili Šediváci. Odpoledne patřilo kapelám Kameron, Arrhythmia - ta své fanoušky překvapila nejen "hodovým složením" kapely, ale i "tichými", barevnými violoncelly z 3Dtiskárny. "Vždy jsem si přál mít doma nástroj, na kterém bych hrál, aniž bych rušil sousedy a poslouchal jejich bouchání. Protože mám tu možnost a spolupracuji se skvělými lidmi, vzniklo v době kovidu toto MyCello," prozradil k violoncellu vytištěném na 3Dtiskárně Ondra Kratochvíl, člen kapely Arrhythmia. Pak již patřilo podium moravské hudební skupině Buty a večer se náměstím TGM nesly světové rockové pecky šedesátých až devadesátých let, o které se postarala kapela Legendy se vrací.

Kameron

Arrhythmia

Legendy se vrací

Náměstí TGM

Třetí den zahájila na náměstí TGM cimbálová muzika Primáš a po projevu primátora města Přerva se program přesunul na Horní náměstí. Řinčení zbraní, hradní hudba, historický jarmark. To vše přichystali pro Přerováky šermíři Markus M a Anima Historica. Program byl pestrý. Na podiu vystoupila skupina scénického šermu Allegros ze Štramberka, šermířský Bravo team Libora Olšana z Brna, kejklíři Wagbundus Collective z Nové Vsi u Volfartic, ostravské Divadlo bez střechy, dobová hudba Hollóéneg z Maďarska, hudba Quanti Minoris z Brna, Vere Grátia z Napajedel, místní Rabussa, Markus M, šermířská skupina Rosáci z Velkých Losin, nechybělo ani Pouliční divadlo Tilia z Hranic, které se usadilo pod hradbami. Na své si ale přišli i ti, kteří zůstali věrni náměstí TGM. Tam na ně čekalo po obědě vystoupení přerovského Academic Jazz Bandu, poté přišlo na řadu vystoupení českého písničkáře a textaře Pokáče, vlastním jménem Jana Pokorného. Pomyslnou tečku za hodovými oslavami udělala zpěvačka, skladatelka a herečka Anna K.hcz

Reklama

Studio zdraví LaDa

Katalog firem » Zdraví a styl

Kavitace, presoterapie, vibrační plošina, přístrojová diagnostika Poradny lékařů, léčitelů Program péče o zdraví Masáže, baňkování Celulitní zábaly, redukce váhy Energetick...