Reklama

Čtvrtek 6. srpna 2020, svátek má Oldřiška, venku je 16.2 °C

Školákům začaly prázdniny, jejich třídy, chodby a hřiště obsadí dělníci

Zprávy z regionu

1.7.2020

Autor: red

Prázdniny začaly. Děti opustily své třídy a místo nich nastupují do škol stavebníci a řemeslníci. V Přerově se bude opravovat, rekonstruovat a vylepšovat hned v několika školách.

Základní škola U Tenisu

Základní škola Trávník prochází plánovanou rekonstrukcí silnoproudé elektroinstalace, která je tam už ve špatném stavu. Oprava spojená i s pořízením nového osvětlení přijde město na téměř 26 milionů korun. Škola slouží dětem už od roku 1977 a rozvody elektřiny jsou původní, tedy více než čtyřicet let staré. Neunesou už současné nároky na připojení moderních technických zařízení, proto vedení školy apelovalo na radní, aby se problémem zabývali. Učitelé upozorňovali nejen na opakující se poruchy, ale i na to, že osvětlení v učebnách je natolik nevyhovující, že by si žáci mohli poškodit zrak. Proto tam budou namontována nová světla, odpovídající všem parametrům. 

Rekonstrukce proběhne i na Základní školy Velká Dlážka, která už nutně potřebuje nové podlahy. Pořízení keramické dlažby a související stavební práce přijdou město na necelé 2 miliony. Loni se podařilo vyměnit podlahy ve třetím a čtvrtém podlaží, takže se letos pokračuje. V částce za opravu je i demontáž stávajících keramických dlaždic včetně soklů, vybourání současné podlahy až na nosnou konstrukci, výměna dveřních prahů a výmalba chodeb školy.

Další investice putuje do hřiště Základní školy U Tenisu. Za 12 milionů korun by tu mělo vyrůst moderní sportoviště s umělými vodopropustnými povrchy. Bude tu hlavní víceúčelové hřiště a vedlejší volejbalové hřiště, dále pak hřiště na tenis, volejbal či nohejbal, malou kopanou i florbal. Chybět nebude ani atletická dráha, rozběh skoku do dálky a součástí projektu je rovněž zázemí pro správce s toaletami a mobiliář v podobě laviček, odpadkových košů, stojanů a přístřešků pro kola. Na tuto akci získalo město dotaci z Krajského úřadu Olomouckého kraje, z dotačního titulu Projekty na výstavbu a rekonstrukci sportovních zařízení na rok 2020, ve výši 4 miliony korun.

Také děti ze Základní školy v Předmostí se mohou těšit, že příští školní rok bude pro ně, co se týká komfortu ve třídách, mnohem příjemnější. Přes prázdniny se tu totiž bude provádět zastínění oken, neboť právě tady žáci s nástupem jarních měsíců trpěli horkem. Venkovní žaluzie se budou stahovat a vytahovat pomocí elektrického pohonu a mají být opatřeny i větrným čidlem, které při překročení nastavené rychlosti větru vytáhne žaluzie do horní koncové polohy. Firma bude mít na zastínění oken 105 kalendářních dnů a město za něj zaplatí 2 a půl milionu korun.

Počítá se i s drobnými úpravami v mateřských školách. Ve školce v Kratochvílově ulici dojde k úpravám sociálního zařízení, v Újezdci se má bourat jedna z nepotřebných přístaveb, ve školce v Kozlovské ulici bude v průběhu prázdnin dokončena oprava střechy.

red

Reklama

Divadelní V. klub Přerov

Katalog firem » Kultura » Divadla

V.Klub je využíván na různé divadelní představení, koncerty, výstavy, galerie.... Také je možnost pronájmu velkého sálu a malého sálku na vaše soukromé akce, večírky, svatební hostiny...