Reklama

Sobota 21. července 2018, svátek má Vítězslav, venku je 25.9 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Showman LeBurn Maddox probudil v Přerově Jazzké jaro

Kultura

22.3.2016

Autor: Lenka Šimková

Americká hvězda uzavřela své evropské turné pondělním vystoupením v přerovské restauraci Pivovar. O tom, že je LeBurn Maddox v živých vystoupeních skvělý a zábavný showman, se mohlo přesvědčit několik desítek lidí, kteří si jeho vystoupení nenechali ujít. Dokonce se jim líbilo natolik, že si žádali přídavek.

Foto: Lenka Šimková

LeBurn Maddox předvedl v restauraci Pivovar našlapaný blues-rockový program s prvky funky i reggae. Jeho vystoupení se konalo u příležitosti akce Jazzké jaro a odehrál tak první letošní koncert ze série propagačních koncertů Československého jazzového festivalu. Mimořádný kytarista a zpěvák, jehož kariéra začala v polovině sedmdesátých let, má za sebou téměř měsíc dlouhé evropské turné, do České republiky však přijel vůbec poprvé. "Během našeho turné jsme odehráli třiadvacet představení během čtyřiadvaceti dnů a je to skvělý pocit. Asi bych měl být hodně unavený, ale já mám pořád dost síly. Je škoda, že turné už končí, tohle bych mohl dělat pořád," sdělil s úsměvem Maddox.

Foto: Lenka Šimková

Svým vystoupením strhl diváky doslova od první minuty. Mnozí z nich neváhali zvednout se ze židlí a přešli blíž k pódiu jen, aby si mohli toto jedinečné představení užít dosyta. "Jsem rád, že se dnes lidé skvěle baví. To je jeden z hlavních důvodů, proč tyto koncerty pořádáme," uvedl organizátor Pavel Ondrůj. Po dvouhodinovém vystoupení se LeBurn Maddox rozhodl s publikem rozloučit. Diváci v zaplněné restauraci se však jeho show skvěle bavili a i přes fakt, že se koncert konal v pondělí a většina z nich ráno vstávala do práce, si vyžádali přídavek. "Dnešek byl vynikající! Myslím, že jsme si to všichni pořádně užili. Musím poděkovat divákům, protože si velmi cením jejich reakcí a jsem rád, že se jim to líbilo," dodal Maddox.

Foto: Lenka Šimková

Už nyní se mohou všichni zájemci těšit na další porci skvělé jazzové muziky. V sobotu 30. dubna se bude v Přerově konat Matějská jazzová pouť, tedy velmi oblíbený jarní prolog Československého jazzového festivalu, který letos oslaví padesát let své existence.

Lenka Šimková

Reklama

Divadelní V. klub Přerov

Katalog firem » Kultura » Divadla

Divadelní komedie
MANŽELSTVÍ V KOSTCE.
5.9. od 19.00

MANŽELSTVÍ V KOSTCE

scénář a režie: Luboš Balák
hrají: Zuzana Kronerová, Oldřich Navrátil

Píše se rok 1987. Léto. Jez na Berounce. Mladý Emil alias Válec se právě pokusil nebezpečný jez sjet. Udělal se. A vůbec to nevypadalo dobře. Naštěstí ho mladá Marcela alias Borůvka zachránila. Vytáhla ho za pádlo. A když tak seděli po prožitém nebezpečí v letní podvečer na břehu Berounky, a hlasitě oddychovali, zamilovali se. To byl začátek jejich dlouhé cesty. Začátek manželství, které pak trvalo sto let.

Manželství v kostce je nová komedie Luboše Baláka o věčném souboji mužů a žen, který netrvá jen sto let a který se netýká jen dvou jedinců. Týká se všech a prožíváme ho znovu a znovu. Emil a Marcela ho dávají jen poněkud extrémněji. Kolikrát se vlastně toho druhého pokusili zavraždit? A jak je možné, že ten druhý partner ještě vůbec žije? A jak to, že jsou pořád spolu a nepukla jim hlava?