Reklama

Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie, venku je 2.4 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Semafory lemující průtah městem bude třeba seřídit

Zprávy z regionu

12.11.2022

Autor: red

Upravit semafory tak, aby průjezd nově otevřenou částí průtahu Přerovem byl plynulejší i z vedlejších komunikací. Tento úkol budou v průběhu příštích čtrnácti dnů řešit servisní technici z firmy, která se zabývá komunikačními technologiemi dopravní infrastruktury. Zlepšit by se měla situace na dvou křižovatkách: Kojetínská, Velké Novosady, Komenského a Denisova, Tovární.

Foto: Magistrá města Přerova

Průpich, který je součástí průtahu městem, se otevřel 31. října. Doprava se díky nové čtyřproudové komunikaci rozmělnila. Intervaly, v jakých jsou seřízeny semafory, ale nejsou pro plynulost jízdy v dopravních špičkách úplně vyhovující. To by se teď mělo změnit. Jak vypadá situace u křižovatky ulic Kojetínská, Velké Novosady a Komenského, shrnul náměstek Navrátil: "Na hlavním tahu fungují nové semafory velmi dobře. Ve většině průjezdů řidič chytne zelenou vlnu a během šesti až deseti minut hladce projede celé město. Zdržení zaznamenáváme v odpolední špičce na křižovatce Kojetínská, Velké Novosady. Vozidla odbočující vlevo z ulice Kojetínská do ulice Velké Novosady dávají přednost v jízdě vozidlům jedoucím z ulice Komenského a tím pádem nemohou plynule pokračovat v jízdě." Náměstek Navrátil potvrdil, že popsaný problém bude vyřešen prodloužením času pro signál "volno" pro auta jedoucí právě z Kojetínské ulice.

Druhý problém se týká semaforů na křižovatce ulic Denisova a Tovární, kde docházelo k tomu, že při signálu "volno" pro výjezd z autobusového nádraží bylo v určitých situacích umožněno vyjetí pouze dvěma vozidlům. "Toto bylo zaviněno poruchou na detekční kameře, která už byla v minulých dnech vyměněna," sdělil náměstek Navrátil. Připomněl, že problém nastává ve chvíli, kdy při odbočení vpravo mají také současně signál "volno" chodci na přechodu. Vozidla tedy musí dát chodcům přednost, zůstanou stát v křižovatce a další auta nemohou pokračovat v jízdě. "Výměnou detekční kamery, která dokáže upravovat podle intenzity dopravy časy jednotlivých signálů, se situace zlepšila. Dále se bude ještě ladit snížení času signálu pro chodce na uvedeném přechodu," vysvětlil Jan Štajnar z oddělení dopravy přerovského magistrátu.

red

Reklama

Optika Mitáš s.r.o.

Katalog firem » Obchod » Oční optika

Sleva 40% na multifokální čočky, sleva 30% na zabarvovací čočky a na PC filtr, 20% na ztenčené čočky, velký výběr clipových brýlí a zlevněných obrub. Na počkání provádíme také drobné opravy. Měření zraku Po-Pá 8:00-17:00 (dle domluvy), bezbariérový vstup.